Dodaj ogłoszenie o pracy


Paweł Sobków Prezesem IZNS Iława

Znany menedżer zastąpił na stanowisku Prezesa Mariusza Witka. Paweł Sobków pełnił do tej pory funkcję Wiceprezesa IZNS Iława i odpowiadał za finanse i strategię, a także kierował pracami warszawskiego biura Spółki. Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu związana jest z realizacją strategii Grupy IZNS Iława. Pan Mariusz Witek po dokonaniu wyznaczonych mu zadań zajmie się realizacją strategii De Molen Trade, spółki portfelowej IZNS Iława, w której jest Wiceprezesem od lutego 2011 roku.
- Jako strategiczny cel stawiam sobie zwiększenie wartości IZNS Iława poprzez rozwój spółek portfelowych, które dzięki rozwojowi organicznemu i konsolidacji rynku powinny stawać się znaczącymi graczami w swoich branżach – mówi Paweł Sobków, Prezes IZNS Iława.
Paweł Sobków posiada bardzo bogate doświadczenie menedżerskie w zarządzaniu spółkami i prowadzeniu projektów strategicznych. Posiada również bogate doświadczenie transakcyjne, które przyczyniło się do sprzedaży spółki Kartpol Group giełdowym Suwarom. Jako prezes spółki AMC Business Consulting organizował finansowanie i prowadził zagraniczne projekty o wartości kilkuset milionów złotych m.in. na terenie Węgier, Rosji i Tajlandii. Wcześniej w latach 2006-2008 pełnił funkcję członka zarządu dystrybutora prasy spółki Ruch S.A.,  odpowiedzialnego za handel i zarządzanie siecią sprzedaży W ramach IPO Ruch S.A. pozyskał z rynku 249 mln zł.  Paweł Sobków w latach 2003-2006 był wiceprezesem działającej w branży spożywczej firmy Roleski, gdzie skutecznie budował eksport za co trzykrotnie uzyskał tytuł Lidera Eksportu. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych, gdzie jako menedżer projektu prowadził szereg inwestycji m.in. w branży motoryzacyjnej. Obecnie Paweł Sobków jest członkiem Rad Nadzorczych spółek De Molen Trade Sp. z o.o., Zastal S.A., Bakalland  S.A., Sotur Pellet (Węgry) oraz Ravhold Sp z o.o.
Nowy prezes IZNS Iława jest doktorem nauk ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej, oraz absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University. Oprócz wieloletniego doświadczenia zawodowego posiada również tytuł MBA, który zdobył w Maastricht School of Management.

(źr. IZNS Iława)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.