Dodaj ogłoszenie o pracy


Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 12

Pobierz: Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 12

W numerze:

- Czy CSR 2.0 oznacza  głębokie zmiany w podejściu do społecznej odpowiedzialności biznesu?

- Na początku jest chaos! - rola komunikacji wewnętrznej we wdrażaniu nowych pracowników

- Działalność kurierska, a podatek VAT

- Delegacje zagraniczne - zasady rozliczania

- Nowa rubryka - Giganci logistyki: Trudno jest osiągnąć indywidualny sukces w logistyce - rozmowa z dr Ireneuszem Fechnerem kanclerzem Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu

- Kobiety w logistyce:
Na początku port mnie przerażał - Katarzyna Denc lider i planer zespołu kolejowego w Baltic Container Terminal S.A
Logistyka to cyfry - Marzena Świerczewska dyrektor Platformy Logistycznej w Jarostach FM Logistic

- ABC zawodów TSL - Agent celny

- Patronaty - Kongres Polskich Managerów Logistyki

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.