Dodaj ogłoszenie o pracy


7 lat z Wizz Air

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Polsce świętował 19 maja 2011 r., siódmą rocznicę działalności. Przewoźnik rozpoczął loty 19 maja 2004 r. z lotniska w Katowicach. Od tego czasu Wizz Air stał się największą linią w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Linia obsługuje loty z 15 baz operacyjnych w Polsce, Rumunii, Czechach, Serbii, na Węgrzech, Ukrainie i Litwie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ponad 10 milionów pasażerów skorzystało z usług Wizz Air. Przewoźnik posiada 35 nowoczesnych samolotów Airbus A320. Kolejne 104 maszyny zostały już zamówione i powiększą flotę Wizz Air w ciągu najbliższych lat.
“Flota Wizz Air jest jedną z najmłodszych wśród linii lotniczych na świecie, a wysoce wydajna siatka połączeń zapewnia bezpośrednie loty z głównych miast w Europie. Co więcej, system rezerwacji biletów przez Internet jest tani i wygodny. Pozwala to linii na oferowanie lotów w wyjątkowo niskich cenach” – powiedział József Váradi, Prezes Wizz Air - „Wizz Air jest obecny na rynku od 7 lat. Zaczynając od pomysłu założenia nisko-kosztowej linii lotniczej w Centralno-Wschodniej Europie i zainspirowania jak największej liczby osób do latania, Wizz Air stał się największym przewoźnikiem w regionie, jak również na każdym rynku, gdzie posiada bazy operacyjne.”
(źr. Wizz Air)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.