Dodaj ogłoszenie o pracy


Emirates świętują 11 lat obecności w Polsce

W lutym 2013 roku Emirates uruchomiły swoje połączenie do Warszawy. Dziś, linie realizują codzienne loty do ponad 140 destynacji i zatrudniają około 780 Polaków na całym świecie.

Codzienne loty Emirates między Warszawą a Dubajem są obecnie obsługiwane przez Boeinga 777-300ER w konfiguracji dwu- i trzyklasowej, oferując podróżnym połączenie zarówno z miastem nad Zatoką Perską, jak i z globalną siatką linii obejmującą ponad 140 kierunków.

Rok 2023 upłynął pod znakiem licznych podróży oraz wzrostu popularności kierunków azjatyckich. Emirates w znacznym stopniu przyczyniły się do ożywienia lokalnego rynku lotniczego po pandemii, wspierając polskie biura turystyczne w przywróceniu szerokiej gamy ofert dla podróżnych. Ponadto świadczone przez linie usługi transportowe ułatwiały polskim firmom rozwijanie swojej działalności nie tylko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale także na innych atrakcyjnych rynkach na Bliskim i Dalekim Wschodzie, w Afryce i Australii. Emirates aktywnie promują wymianę kulturową i sportową między Polską a Bliskim Wschodem oraz Daleką Azją. Wyjątkowość oferty linii została doceniona przez Polskie reprezentacje w piłce siatkowej, które skorzystały z usług Emirates w swych podróżach na oficjalne mecze w Manili, Osace i Hongkongu w 2023 roku. Z udogodnień dla sportowców mogą korzystać nie tylko gwiazdy. Pasażerowie linii mają możliwość zabrania ze sobą sprzętu sportowego (np. kijów golfowych, nart, snowboardu, deski surfingowej etc.) w ramach wpisanego w bilet standardowego limitu bagażu.

Praca w Emirates
Obecnie Emirates zatrudnia blisko 20 polskich pilotów i ponad 680 członków załogi pokładowej. W sumie Emirates zatrudniają ponad 760 Polaków w jednostkach biznesowych oraz różnych działach, w tym w lokalnym biurze linii lotniczych w Warszawie. Załogi pokładowe Emirates zapewniają najlepszą obsługę podczas lotu. Najwyższy poziom obsługi klienta wynika z solidnego systemu rekrutacji, kompleksowych szkoleń i doskonałego środowiska pracy, a także warunków zatrudnienia oraz przejrzystej ścieżki kariery.
- Jestem niezmiernie dumny z drogi, jaką linie Emirates przeszły w Polsce przez ostatnie 11 lat. Patrząc w przyszłość, traktujemy bardzo poważnie nasze zobowiązanie do doskonalenia naszej oferty i usług, aby jak najlepiej sprostać rosnącym wymaganiom polskich podróżnych. Naszym niezmiennym celem jest zapewnienie unikalnych doświadczeń, innowacyjnych rozwiązań i komfortowych połączeń z różnymi zakątkami świata. Bez względu na to, czy są to zimowe ucieczki do egzotycznych i ciepłych miejsc, czy letnie przygody w zachwycających lokalizacjach – podróże z Emirates to niezapomniane doświadczenia – powiedział Maciej Pyrka, Country Manager Emirates w Polsce.

Emirates Sky Cargo
Linie dysponują flotą frachtowców Boeing 777 oraz lukami ładunkowymi nowoczesnej floty szerokokadłubowych samolotów Boeing 777 i Airbus A380. Siatka połączeń linii obejmuje 140 destynacji na 6 kontynentach.
W 2023 roku Emirates wyeksportowały ponad 3 700 000 kg i zaimportowały około 7 700 000 kg ładunków. Na trasie między Dubajem a Warszawą, Emirates SkyCargo oferuje możliwość transportu do 175 ton i 700 m3 objętości ładunkowej na tydzień. Każdego dnia linie Emirates transportują najróżniejsze towary. Są to przede wszystkim artykuły modowe, elektronika, kosmetyki, farmaceutyki, sprzęt medyczny, artykuły spożywcze i żywność, ale nie tylko – Emirates SkyCargo chętnie podejmuje się także tych trudnych i niestandardowych zleceń. Do najciekawszych ostatnimi czasy należał transport 120 foteli lotniczych Recaro oraz instrumentów Orkiestry Filharmonii Narodowej.

(źr. Emirates)

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.