Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA partnerem logistycznym Flying Tiger Copenhagen

CEVA Logistics rozpoczęła współpracę z Flying Tiger Copenhagen, znaną na świecie siecią detaliczną, która słynie z oryginalnego i innowacyjnego asortymentu. CEVA została wyłącznym dostawcą frachtu drogowego w Wielkiej Brytanii. Dla obu firm to strategiczne partnerstwo dla dalszego rozwoju.

Flying Tiger Copenhagen opiera współpracę na zasadach etycznego prowadzenia biznesu, a odpowiedzialność za środowisko jest integralną częścią całego łańcucha wartości – od magazynowania, poprzez funkcjonowanie sklepów, aż do końca cyklu życia produktów. Zadaniem CEVA Logistics jest więc także zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych oraz ograniczenie wykorzystania opakowań, w tym pierwotnych i plastikowych.

Inwestycje w zrównoważone inicjatywy stanowią integralną część procesu ciągłego doskonalenia. Zespół CEVA na bieżąco monitoruje przepływy Flying Tiger Copenhagen, optymalizując operacje i dostosowując je do rozwoju infrastruktury klienta. Proces obejmuje wszystkie kluczowe obszary operacyjne, co ma zapewnić wzajemne korzyści obu partnerom, a jednocześnie wspierać stabilność wydajności operacyjnej CEVA. Dostosowując flotę do niskiej emisji CO2, CEVA w Wielkiej Brytanii korzysta z 210 pojazdów napędzanym HVO i posiada 12 zbiorników przeznaczonych do przechowywania hydrorafinowanego oleju roślinnego (HVO). Obecnie firma wykorzystuje ponad 350 tys. litrów HVO miesięcznie. W ciągu nadchodzących miesięcy CEVA planuje zainstalowanie kolejnych 8 zbiorników, co znacznie zwiększy wykorzystanie tego biopaliwa. W 2022 r. CEVA zużyła ponad 2,8 mln litrów HVO a w 2023 r. ponad 3,2 mln.

CEVA Logistics instaluje też stacje ładowania pojazdów elektrycznych o mocy 14 kWh w 22 lokalizacjach, do samochodów osobowych i dostawczych. Trzy z nich będą wyposażone w ładowarki o mocy 22 kWh i wyższej, a kolejne są sprawdzane pod kątem montażu ładowarek o dużej mocy do pojazdów użytkowych. Dodatkowo, CEVA zakończyła testy pojazdu elektrycznego o masie 18 ton, prowadzone w ramach sieci drogowej i kolejowej. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy firma planuje rozpoczęcie kolejnych badań, a w dalszej perspektywie przejście na samochody elektryczne.

(źr. CEVA Logistics)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.