Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL Parcel zmienia nazwę na DHL eCommerce

DHL Parcel rozpoczyna proces zmiany nazwy. Nowa nazwa spółki – DHL eCommerce – ma podkreślać przynależność do międzynarodowej dywizji DHL eCommerce w ramach Grupy DHL oraz odzwierciedlać globalne cele marki i podkreślić jej silną specjalizację w rozwiązaniach dla e-handlu.

DHL Parcel, jako DHL eCommerce, będzie kontynuować strategię opartą na dostarczaniu dopasowanych do potrzeb klientów rozwiązań, tym samym wspierając ich w rozwoju biznesu i zdobywaniu nowych rynków. Zmiana nazwy ma na celu podkreślenie zaangażowania firmy w rozwój handlu online, a ten sukcesywnie rośnie w siłę. Według prognoz ekspertów, do roku 2027 wartość rynku e-commerce w Polsce wzrośnie o ponad 94 mld zł (raport Perspektywy rozwoju rynku e-commerce w Polsce 2018-2027).
- Specjalizujemy się w rozwiązaniach dla branży e-commerce, a nowa nazwa doskonale podkreśla nasz profil kompetencyjny. Badamy rynkowe trendy, sprawdzamy czego potrzebują klienci i słuchamy ich, aby jak najlepiej odpowiadać na zmieniające się potrzeby – komentuje Agnieszka Świerszcz – CEO DHL eCommerce i dodaje: Działamy nie tylko na rynku krajowym, ale także w całej Europie. Dzięki temu otwieramy przed naszymi klientami perspektywy biznesu na międzynarodową skalę. Wspieramy naszych klientów i mocno koncentrujemy się na rozwiązaniach, zarówno dla segmentu B2B i B2C. Już teraz nadawcy i odbiorcy mogą korzystać z wygodnych zwrotów, platformy do nadawania paczek paczking.pl, usługi „Przekieruj”, służącej zarządzaniu przesyłką, systemu powiadomień oraz track&trace, czy godzinowych przedziałów doręczeń. Nasze ostatnie wdrożenie – aplikacja Mój DHL to intuicyjne narzędzie do kompleksowego zarządzania paczkami z poziomu telefonu użytkownika. Już w kilka miesięcy po udostępnieniu, została pobrana przez niemal pół milion użytkowników.

DHL eCommerce konsekwentnie wdraża kolejne rozwiązania digitalowe. Wśród najnowszych są wszechstronna i intuicyjna aplikacja Mój DHL, która m.in. ułatwia kontakt z kurierem i pozwala określić jego lokalizację, czy aplikacja PolCard Go, która zamienia smartfon w terminal i umożliwia przyjmowanie płatności kartą czy blikiem. Wciąż rozwijana jest też silna sieć OOH złożona z ponad 15 000 punktów POP i automatów POP BOX, która dziś jest jednym z najmocniejszych rynkowych trendów. Globalnie, dywizja DHL eCommerce posiada już 100 tys. takich punktów w całej Europie.

Proces zmiany nazwy spółki będzie przebiegał etapami i zostanie sfinalizowany w 2024 roku.

(źr. DHL Parcel)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.