Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS udostępnia nowe narzędzie: UPS Supply Chain Symphony™

UPS wdrożył UPS Supply Chain Symphony™ – to nowa platforma, która integruje poszczególne procesy i działania w obrębie łańcucha dostaw, w tym m.in.: wysyłkę, magazynowanie i zarządzanie zapasami. Narzędzie jest oparte na chmurze rozwiązania Software as a Service (SaaS) i pozwala klientom UPS uzyskać lepszy monitoring działań w obszarze łańcucha dostaw, skuteczniej odpowiadać na pojawiające się problemy, a finalnie osiągać lepsze wyniki w biznesie.

- UPS Supply Chain Symphony pozwala na zintegrowanie każdego, globalnego procesu odbywającego się w ramach łańcucha dostaw UPS z inteligentną siecią logistyczną UPS – powiedziała Kate Gutmann, Wiceprezes wykonawcza (EVP) i Prezes ds. rozwiązań dla sektora medycznego i łańcucha dostaw. „Jest to przełomowe rozwiązanie dla naszych klientów, które oferuje wiele cyfrowych możliwości”.
Zarządzanie procesami w obrębie łańcucha dostaw stanowi dla firm duże wyzwanie. Wiele z nich ma problemy z połączeniem swoich oddzielnych arkuszy kalkulacyjnych lub baz danych, a z drugiej strony większość spedytorów potwierdza, że analiza zebranych danych jest trudnym i czasochłonnym zadaniem. Zintegrowany system logistyczny UPS może zapewnić firmom przewagę konkurencyjną. Klienci UPS, którzy korzystają z tego rozwiązania już zauważyli korzyści wynikające z lepszej obsługi klienta, efektywniejszej współpracy, lepszego wykorzystania zasobów i większej dokładności prognozowania.

UPS Supply Chain Symphony zawiera m.in. wyspecjalizowane moduły opieki zdrowotnej, możliwość kontroli zapasów w czasie rzeczywistym, czy opartą na danych zdolność monitorowania wydajności. Platforma integruje narzędzia UPS, które wcześniej funkcjonowały samodzielnie, takie jak np.:
• UPS® Shipping Services: narzędzie służące do wysyłki paczek biorąc pod uwagę różne dostępne opcje, jak cena i szybkość dostawy;
• UPS Global Logistics & Distribution: pozwala na outsourcowanie usług logistycznych, w tym magazynowanie, realizację zamówień, zarządzanie transportem, logistyką części serwisowych
i zarządzanie zwrotami;
• UPS Global Freight Forwarding: wycena i rezerwacja frachtu lotniczego i morskiego;
• UPS Customs Brokerage: wspiera nawigację klienta w zakresie międzynarodowych przepisów handlowych;
• UPS Supplier Management: narzędzie do efektywnego zarządzania dostawcami;
• UPS Express Critical® service: usługa oferująca pilny transport, w tym dostawę tego samego dnia i usługę lotniczą następnego dnia;
• UPS Mail Innovations®: wysyłka paczek o dużej objętości, która integruje się z systemami pocztowymi na całym świecie;
· Coyote Logistics® service: umożliwia świadczenie usług LTL i całopojazdowych 3PL za pośrednictwem 70 tys. zweryfikowanych przewoźników.

Więcej o platformie UPS Supply Chain Symphony®: https://www.ups.com/us/en/supplychain/tools/innovation-technology/symphony.page

(źr. UPS)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.