Dodaj ogłoszenie o pracy


II edycja Olimpiady Logistycznej sfinansowana przez MEiN

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu organizuje II edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej sfinansowaną z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki. Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest formą współzawodnictwa edukacyjnego, podczas którego oceniane są: wiedza, umiejętności oraz postawy w obszarze branży TSL (transport-spedycja-logistyka).

Głównym celem Olimpiady jest podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, odkrywanie oraz rozwijanie zdolności i pasji uczniów szkół ponadpodstawowych w obszarze TSL, pobudzenie ich twórczego myślenia, a także przygotowanie uczniów do nauki w szkołach wyższych, które kształcą na kierunkach TSL.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna w MWSLiT we Wrocławiu została wpisana do wykazu turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy, uprawniając laureatów i finalistów do zwolnienia z pisemnego egzaminu zawodowego i pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Uprawnienia dotyczące zwolnień z w/w pisemnych egzaminów są aktualne do zakończenia roku szkolnego 20272028. Olimpiada składa się z trzech, następujących po sobie etapów:
• I etap (szkolny): 26.10.2023 r.
• II etap (okręgowy): 13.12.2023 r.
• III etap (centralny): 15.03.2024 r.

Adresatami Olimpiady są uczniowie liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych I i II stopnia z całego kraju, w szczególności uczniowie kształcący się w zawodach technik logistyk, technik spedytor, technik eksploatacji portów i terminali, magazynier - logistyk. Dyrekcje szkół
oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych zachęcamy do mobilizacji swoich uczniów
do zarejestrowania się na platformie konkursowej.

Rejestracja uczestników dostępna jest od 21.09.2023 r. do 12.10.2023 r. pod adresem:
www.olimpiadalogistyczna.mwsl.eu 

Szczegółowe informacje na temat Olimpiady znajdują się na stronie internetowej:
www.mwsl.eu/olimpiada-logistyczna 

Portal Pracujwlogistyce.pl został patronem medialnym wydarzenia.

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.