Dodaj ogłoszenie o pracy


Fresh Logistics Polska rozbudowuje swoje magazyny

W ramach rozwoju infrastruktury magazynowej Fresh Logistics Polska, w podwarszawskim Grodzisku Mazowieckim powstała nowoczesna hala magazynowa z temperaturą kontrolowaną o powierzchni ponad 7 500 mkw. Po zakończeniu inwestycji, centrum logistyczne w Grodzisku Mazowieckim dysponuje 18 564 m2 powierzchni magazynowej, z możliwością składowania prawie 23 tys. palet w temperaturze od 0 do +2°C oraz od +2 do +6 °C.

Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Transportowej, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej 579, zaledwie 4 km od Autostrady Wolności, popularnej „A dwójki”, która jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla transportu krajowego i międzynarodowego.

Centrum dystrybucyjne w Grodzisku Mazowiecki to 3 340 mkw. powierzchni przeładunkowej oraz aż 15 224 mkw. magazynu wysokiego składowania. W celu uzupełnienia wachlarza towarów, które mogą być składowane w tym magazynie, w ramach inwestycji wydzielono specjalna strefę UltraFresh przeznaczoną dla składowania żywności w temp. 0 do +2stC (m.in. świeże mięso i ryby).

- W logistyce produktów świeżych liczy się czas. Kluczowa jest terminowa realizacja usług, przy zachowaniu najwyższej jakości i, co najważniejsze, bezpieczeństwa produktów spożywczych. Nowa inwestycja wpisuje się w te wymagania poprzez efektywną topografię oraz innowacyjne rozwiązania infrastrukturalne i informatyczne. Tylko ciągły rozwój jest gwarantem sukcesu i sposobem na budowanie przewagi konkurencyjnej nie tylko naszej firmy, ale przede wszystkim naszych partnerów biznesowych. – wyjaśnia Tomasz Polański, dyrektor regionu.

Magazyn został wyposażony w nowoczesną, ekologiczną instalację chłodniczą opartą na amoniaku, zapewniającą jednocześnie możliwość dogrzewania do 15 °C. Posiada ona pełen monitoring pracy i stanu urządzeń za pomocą systemów IT, gwarantując tym samym właściwą temperaturę, a co za tym idzie bezpieczeństwo składowanych produktów.

Firma zainwestowała w nowoczesne , bezpieczniejsze dla środowiska naturalnego wózki litowo - jonowe, które ze względu na swój długi czas pracy są bardziej wydajne i gwarantują lepsze zdolności przeładunkowe. Inne ciekawe rozwiązania to samonośne stanowiska przeładunkowe (tzw. domki przeładunkowe), wyposażone w elektryczne rampy przeładunkowe oraz system elektronicznych klinów połączonych w układzie z sygnalizacja świetlną, regulującą ruch na poszczególnych rampach na zewnątrz i wewnątrz magazynu.

Bezpieczeństwo naszych pracowników, podwykonawców, ale także naszych sąsiadów jest dla nas wartością nienegocjowalną. Stąd, stawiając nowe obiekty dbamy o wyposażenie ich w najnowocześniejsze systemy, takie jak np. będące pewnym standardem, zabezpieczenie przeciwpożarowe w postaci automatycznych klap dymowych, systemów tryskaczowych i bram przeciwpożarowych, pamiętając również o budowie dźwiękochłonnych płotów akustycznych. – komentuje Slawomir Babicz, dyrektor operacyjny regionu.

To jednak nie koniec nowych inwestycji Fresh Logistics w regionie. W przyszłym roku firma zamierza rozpocząć budowę nowoczesnego i samodzielnego obiektu logistycznego w Łomży, na terenie o powierzchni prawie 2,5 ha. Będzie on gotowy do świadczenia kompleksowych usług logistycznych w temperaturze kontrolowanej tj. dystrybucji, magazynowania, usług dodatkowych takich jak konfekcjonowanie czy VAS(np. tworzenie zestawów promocyjnych). Realizacja inwestycji będzie wiązała się z zatrudnieniem nowych pracowników oraz nawiązaniem współpracy z podmiotami świadczącymi usługi transportowe.

(źr. Fresh Logistics Polska)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.