Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker uruchamia nowe linie drobnicowe

W październiku DB Schenker wprowadził dwie nowe, bezpośrednie linie drobnicowe między Polską i Niemcami. Codzienne połączenie ze Szczecina do Berlina otwiera drogę dla wysyłek praktycznie na całe terytorium zachodniego sąsiada Polski. Jest to pierwsze połączenie międzynarodowe ze szczecińskiego oddziału firmy.

Dzięki drugiej nowej linii Rzeszów-Wrocław-Norymberga, DB Schenker optymalizuje serwis dla swoich klientów z rejonów woj. dolnośląskiego i Polski południowo-wschodniej, nadających przesyłki na południe Niemiec. W sumie DB Schenker w Polsce realizuje na kierunku niemieckim 16 codziennych linii drobnicowych w eksporcie oraz 22 linie importowe.
Obydwa nowe połączenia funkcjonują w każdy dzień roboczy, od poniedziałku do piątku. Linia drobnicowa Szczecin-Berlin jest połączeniem typu „round-trip”.
- Przesyłki do Niemiec standardowo dostarczane są w ciągu dwóch dni roboczych. Linia ze Szczecina stwarza również możliwość wdrożenia indywidualnego rozwiązania dla danego klienta, dzięki czemu dostawa do Niemiec realizowana jest w następnym dniu roboczym po odbiorze od nadawcy. W przypadku przesyłek dla sektora budowlanego lub przemysłowego w grę wchodzi też dostawa bezpośrednio na miejsce inwestycji – mówi Szymon Rutowski, dyrektor regionu Poznań w DB Schenker.

Linia Rzeszów-Wrocław-Norymberga-Wrocław wykorzystuje natomiast możliwości sieci krajowej DB Schenker, dzięki czemu łączony jest eksport z regionów Rzeszowa i Wrocławia. Z kolei import towarów realizowany jest do Wrocławia. Połączenia międzynarodowe odbywają się z wykorzystaniem nadwozi wymiennych typu swap body. Pozwala to na optymalizację przewozów pod kątem ekonomicznym i środowiskowym oraz podniesienie bezpieczeństwa transportu przesyłek.

Polska zajmuje 5. Pozycję wśród najważniejszych partnerów handlowych Niemiec, za Chinami, USA, Holandią i Francją. Według danych Komisji Wschodniej Niemieckiej Gospodarki, w pierwszej połowie 2022 r. wartość wymiany handlowej pomiędzy naszymi krajami wyniosła blisko 81 mld euro. Niemiecki eksport do Polski w tym okresie to 44 mld euro (wzrost o 16 proc. w stosunku do pierwszej połowy ubiegłego roku), a import – 37 mld euro (wzrost o 10 proc. w stosunku do pierwszej połowy ubiegłego roku).

(źr. DB Schenker)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.