Konto pracodawcy

Go Logis organizuje dostawy just in time na budowę szpitala w Londynie

Go Logis, polska firma spedycyjna, stawia na obsługę branży budowlanej. Spedytor podpisał właśnie kolejną umowę z firmą zajmującą się projektowaniem, produkcją i instalacją fasad architektonicznych na dostawę elementów elewacji budynku wchodzącego w skład dużego kompleksu szpitalnego w Londynie.

Do zadań Go Logis należeć będzie organizacja całopojazdowych transportów drogowych różnego typu elementów: ślusarki aluminiowo-szklanej i innych materiałów wykorzystywanych do wykonania elewacji budynków. Ładunki będą odbierane z fabryki na Śląsku i dostarczane bezpośrednio na plac budowy, znajdujący się w samym centrum Londynu. Jednym z warunków koniecznych do realizacji tego zlecenia, będzie zapewnienie odpowiedniego taboru dostosowanego do przewozu niestandardowych i wrażliwych na uszkodzenia materiałów, np. naczep z otwieranym dachem dopasowanym do rozładunku palet dźwigiem. - Jednak największym wyzwaniem będzie dla nas zapewnienie dostaw na ściśle wskazaną godzinę: nie wcześniej i nie później. Ten plac budowy znajduje się w samym centrum Londynu, w określonej strefie parkowania. Nawet 15 minutowy postój samochodu przed terenem budowy może nas kosztować mandat w wysokości kilkuset funtów, a spóźnienie o ponad pół godziny nie daje gwarancji przyjęcia i rozładunku jeszcze tego samego dnia - wyjaśnia Karolina Torenc, zastępca kierownika obsługi klienta Go Logis.

Organizacja transportów just in time wiąże się z ograniczeniami i wymaga precyzyjnego planowania. Spedytorzy Go Logis muszą dopasować się do harmonogramu prac budowalnych, z uwzględnieniem możliwości wjazdu na teren budowy tylko o ściśle wskazanej w zamówieniu godzinie. Ze względu na lokalizację placu budowy w centrum miasta, spedytorzy muszą też uwzględnić możliwość braku wolnego miejsca na postój samochodu w czasie rozładunku, a w przypadku, gdy nie będzie możliwości wjazdu na plac budowy o określonej godzinie, zorganizowanie postoju poza centrum, w miejscu wyznaczonym do parkowania dla samochodów ciężarowych.
- Już od wielu lat współpracujemy z branżą budowlaną, organizując przewozy całopojazdowe i drobnicowe w kraju i za granicą, głównie na terenie Europy, także na rynkach wschodnich i bliskowschodnich. To specyficzna branża, z określonymi wymaganiami dotyczącymi środków transportu, które muszą być dostosowane do rodzaju ładunków i restrykcyjnymi czasami dostaw. Przy obsłudze inwestycji budowlanych trzeba uwzględnić ograniczenia związane np. z lokalną organizacją ruchu. Dzięki doświadczeniu naszych spedytorów oraz dużej bazie współpracujących z nami przewoźników możemy zapewnić wysoką jakość obsługi. Z pewnością będziemy rozwijać naszą ofertę dla branży budowlanej – podsumowuje Grzegorz Szenejko, właściciel Go Logis.  

Transport elementów elewacji budowlanej do budowy jednego z budynków kompleksu szpitalnego w Londynie to kolejne zlecenie, które zorganizuje Go Logis dla tego klienta. Wcześniej spedytorzy Go Logis odpowiadali za dostawę 4 ponadnormatywnych szyb do okien, które były przeznaczone do montażu w jednym z najnowocześniejszych apartamentowców w stolicy Wielkiej Brytanii.

(źr. Go Logis)

kobiety w logistyce
Kobiety w zarządach firm - perspektywa globalna
Różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w Polsce sięgają prawie 20 proc.
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Jak sprawdzić brokera usług kurierskich i nie stracić na paczkach?
Co nas czeka w cyberbezpieczeństwie w 2019 roku?
Czy można i czy warto pożyczać licencję transportową?
Jak rozwiązać problem z brakiem rąk do pracy w branży TSL?
Inteligentne tachografy – co zmienią w pracy kierowcy?
Stan opon a bezpieczeństwo drogowe
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Zmiany w polisach OC, jak wpłynie to na ceny?
Polska jedną strefą inwestycyjną – jak zadziała w praktyce?
Jak zmiany klimatyczne decydują o zmianach na rynku nieruchomości logistycznych?
Znaczne spowolnienie tempa wzrostu e-handlu – czeka nas kolejna zmiana w sprzedaży towarów?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Tańczący z paletami – poznaj finalistów roku 2018
BIK planuje budowę nowego centrum logistycznego w Kątach Wrocławskich
Polscy inżynierowie opracowali pionierski system ochrony samochodów ciężarowych
Volvo Trucks w kampanii “Strażacy – dziękujemy”!
Centralny Port Komunikacyjny rozpoczął działalność – znany jest już skład za ...
Igor Reguski dyrektorem powierzchni logistycznych w BNP Paribas Real Estate
Axell stawia w Polsce na usługi magazynowe
Agility Logistics rozwija usługi dla branży kosmetycznej i perfumeryjnej
OT Logistics podsumował sezon żeglugowy 2018 na Kanale Gliwickim i Odrze
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC