Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser uruchomił samolot cargo do Szanghaju na szczyt sezonu świątecznego

Dachser, spodziewa się pracowitej końcówki roku w lotniczym cargo i w związku z tym uruchomił specjalny rejs na trasie Frankfurt-Szanghaj-Frankfurt. Dzięki temu firmy z Polski i innych krajów Europy Środkowej oraz Chin mają zapewnione cotygodniowe połączenia w obie strony podczas szczytu sezonu w transporcie lotniczym.

Wyczarterowany przez Dachser Boeing 747 to możliwość przetransportowania około 105 ton ładunku. Dzięki temu operator uniknie problemu dostępu do przestrzeni cargo, który pod koniec roku dotyka firmy korzystające z frachtu lotniczego. Na takie rozwiązanie firma postawiła już drugi raz z rzędu. - Listopad i grudzień to w transporcie lotniczym szczególnie pracowity okres. Z jednej strony spada dostępna przestrzeń cargo ze względu na mniejszą liczbę lotów pasażerskich, które w innych miesiącach zabierają część ładunków towarowych. Z kolei zwiększony popyt na usługi transportowe w tym okresie to m.in. zasługa światowej koniunktury, cykli produkcyjnych i sprzedażowych globalnych firm, a także szczytu w handlu związanego z okresem przedświątecznym – wyjaśnia Robert Pastryk, dyrektor generalny Dachser Air & Sea Logistics w Polsce.

Jak z tego rozwiązania mogą skorzystać polskie firmy?
Dachser odbiera towar z dowolnego miejsca w Polsce i transportem drogowym dostarcza przesyłkę do portu lotniczego w Polsce lub we Frankfurcie. Stamtąd towar wyrusza drogą lotniczą do Szanghaju, by następnie zostać przetransportowany na miejsce przeznaczenia w Chinach. Analogicznie obsługiwany jest import do Polski. Oprócz tego operator zapewnia kompleksową obsługę formalności w ramach własnej agencji celnej.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.