Dodaj ogłoszenie o pracy


NiceLabel wprowadza system zarządzania etykietami w chmurze publicznej

NiceLabel, producent oprogramowania do projektowania etykiet i systemów zarządzania etykietami, wprowadza na rynek jako pierwszy na świecie, system zarządzania etykietami opartego na chmurze publicznej. Celem rozwiązania jest umożliwienie firmom szybkiej cyfryzacji procesów etykietowania w fabrykach i magazynach.


Label Cloud stanowi rozwiązanie typu software-as-a-service (oprogramowanie jako usługa, SaaS), oparte na systemie NiceLabel Label Management System. Umożliwia ono centralne zarządzanie projektowaniem etykiet, dokumentacją o produkcie i kontrolą jakości. Oddziały, dostawcy i partnerzy mają dostęp do wszystkich informacji w chmurze i są w stanie drukować swoje własne etykiety lokalnie.

Rozwiązanie w chmurze zapewnia użytkownikom korzyści takie, jak: oszczędność kosztów (brak potrzeby inwestowania w infrastrukturę IT), łatwość stosowania (nie są konieczne zasoby IT do projektowania oraz implementowania etykiet), a ponadto większą elastyczność i krótszy czas wprowadzania na rynek. Co najważniejsze, jakość zapewniana jest cyfrowo. Eliminuje to proces ręcznej kontroli jakości, niweluje konieczność i koszt pracy, a w efekcie również minimalizuje ryzyko błędów.
– Rynek oprogramowania etykiet nie zmienił się zbytnio w ostatnim dziesięcioleciu, ale wprowadzając Label Cloud dokonujemy transformacji w branży, przenosząc ją w inny wymiar. Oferujemy możliwość uproszczenia procesu, łatwego zwiększania skali oraz maksymalizacji korzyści dla firm dowolnych rozmiarów – tłumaczy Ken Moir, wiceprezes ds. marketingu w NiceLabel. – Label Cloud zapewnia wszystkim użytkownikom możliwość projektowania i implementowania etykiet. W efekcie oznacza to bardziej płynny i szybszy proces, prowadzący do większej elastyczności i szybszego wprowadzania na rynek. Co więcej, system zarządzania dokumentacją Label Cloud upraszcza, automatyzuje i usprawnia proces zapewnienia jakości, eliminując czynnik błędów ludzkich, ryzyko, a także poprawiając ogólną dokładność – dodaje Ken Moir.
Rozwiązanie jest idealne dla etykietowania podczas produkcji, prezentowania informacji o alergenach i wartościach odżywczych, do przeklejania metek i tagów na ubraniach i elementach odzieży, sprawdza się w etykietowaniu w warunkach lokalnych i u dostawców.
 
Środowisko Label Cloud nie wymaga instalacji – jest łatwe w konfiguracji, a zwrot z inwestycji osiąga się w mniej niż sześć miesięcy. Jest oparte o sprawdzoną platformę usług w chmurze Microsoft Azure, a interfejsy API dają możliwość integracji z innymi systemami działającymi w chmurze lub typu on-premise, na przykład ERP czy MES.
– Cieszymy się, że NiceLabel widzi w firmie Microsoft strategicznego partnera, a zalety platformy Microsoft Azure Cloud uwzględniono w modernizacji LMS. Krok ten umożliwia firmie zapewnienie nowym i dotychczasowym klientom jeszcze lepszego wsparcia w realizacji misji cyfrowej transformacji całego procesu etykietowania w różnych branżach sektora małych, średnich i dużych przedsiębiorstw – mówi Draško Ivanišević, starszy partner i menedżer ds. rozwoju ISV na region Europy Środkowej i Wschodniej w firmie Microsoft.
Równolegle z wprowadzeniem usługi Label Cloud, firma zapowiada także istotne aktualizacje w swoim obecnym portfolio rozwiązań dostępnych stacjonarnie (ang. on-premise). Aktualizacje pozwolą na usprawnienie wydajności drukowania i wprowadzą nowe elementy pozwalające na ograniczenie wsparcia IT oraz na dalsze uproszczenie procesu zapewnienia jakości.

(red./źr. NiceLabel)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.