Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel partnerem easyJet przy renowacji i przekształcaniu floty

Kuehne + Nagel oraz easyJet podpisały umowę o wsparciu logistycznym przy renowacji i modyfikacjach 39 samolotów, które będą odbywały się w pięciu lokalizacjach MRO. easyJet zdecydowało się na KN InteriorChain, by utrzymać zaplanowany czas przestoju użytku samolotów, wynikający z renowacji, na minimalnym poziomie. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu zintegrowanego rozwiązania łańcucha dostaw.

Modułowe rozwiązanie KN InteriorChain obejmuje zarządzanie zamówieniami dostawcy, multimodalny transport, magazynowanie, jak i serwisy o wartości dodanej, takie jak, tworzenie zestawów, pakowanie, zmiany oraz dyspozycja. By zapewnić, że materiał do kabiny samolotu, który jest bardzo istotny dla komfortu pasażerów, jest zarówno właściwie obsługiwany, a jednocześnie zgodnie z wymogami, procesy Kuehne + Nagel posiadają certyfikat standardu EN/AS 9100:2016. Wszelkie zmiany są przeprowadzane przez mechaników, którzy posiadają certyfikację EASA part-145, podczas gdy większość aktywności dyspozycyjnych jest wspieranych przez partnerów z certyfikatem AFRA. Kontrola i zarządzanie przepływem materiałów w ramach wszystkich środków transportu i magazynowania jest zagwarantowana dzięki zintegrowanemu systemowi online do zamówień, zarządzania cargo i zarządzania materiałami.
Rozwiązanie jest oparte o globalną sieć aerospace Kuehne + Nagel, jej nowoczesna infrastruktura IT zapewnia łączność oraz widoczność, centra kompetencji ze wsparciem 24/7 oraz strukturę AOG Desk.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.