Dodaj ogłoszenie o pracy


FM Logistic rozpoczął nabór projektów w konkursie Faster Mind Challenge

FM Logistic rozpoczął nabór projektów na innowacyjne rozwiązania dla logistyki w ramach, trzeciej już edycji, międzynarodowego konkursu dla studentów i absolwentów uczelni Faster Mind Challenge. Zwycięzcy krajowych eliminacji wezmą udział w finale konkursu w Paryżu, w kwietniu 2019 r. Wystarczy zgłosić swój projekt w formie krótkiej prezentacji.

- Innowacyjność jest elementem kodu DNA w FM Logistic. Cała organizacja nastawiona jest na poszukiwanie rozwiązań, które pozwlają nam na oferowanie usług logistycznych w ramach zrównoważonych łańcuchów dostaw. Usług, które już dzisiaj są przykładem tzw. logistyki przyszłości – mówi Daniel Franke, dyrektor zarządzający FM Logistic na Europę Centralną.– - Konkurs Faster Mind Challenge to przykład poszukiwania takich rozwiązań poza organizacją, wśród osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w logistyce, a dzięki temu mają inne, świeższe podejście. W tym roku zachęcamy do zgłaszania projektów w trzech tematach, ściśle nawiązujących do ogłoszonego w br. przez Grupę FM Programu Zrównowazonego Rozwoju – dodaje.
Konkurs Faster Mind Challenge skierowany jest do 2, 3 osobowych zespołów studentów lub absolwentów, którzy ukończyli studia w ciągu ostatnich trzech lat. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie prezentacji (2, 3 slajdy w programie Power Point – w jęz. polskim) pomysłu na: zredukowanie śladu węglowego w prowadzonej działalności, zmniejszenie zużycia energii, opracowanie ekologicznych ofert dla klientów operatorów logistycznych oraz zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa pracowników takich firm jak FM Logistic.

Na prezentacje organizatorzy konkursu czekają do 2 grudnia 2018 r. Można je wysyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Spośród zgłoszonych prac, Jury złożone z menedżerów FM Logistic dokona preselekcji i wybierze projekty, których autorzy zostaną zaproszeni do kolejnego etapu. Polegać on będzie na rozwinięciu pomysłów, ich uszczegółowieniu, również w formie prezentacji (maksymalnie 15 slajdów w Power Point – w jęz. polskim). Na tym etapie zespoły projektowe będą mogły korzystać z pomocy mentorów ze strony FM Logistic. Będą miały na to czas do 20 stycznia 2019 r. Tym razem Jury wybierze 4 najlepsze projekty.
Finał polskich eliminacji Faster Mind Challenge odbędzie się w połowie marca 2019 r.  Zespoły zaproszone do finału krajowego zaprezentują swoje prace (w języku polskim) podczas spotkania w centrali FM Logistic w Mszczonowie pod Warszawą. Każda prezentacja będzie trwała 10 minut. Po niej nastąpi runda pytań i odpowiedzi. Po prezentacjach Jury przyzna zespołom miejsca w konkursie oraz wynikające z nich nagrody. Najlepszy zespół z Polski zostanie zaproszony do udziału w finale międzynarodowym, który odbędzie się w kwietniu 2019 r. w Paryżu.

Dla uczestników Konkursu przygotowano 3 tematy wiodące:
Platformy do przeprojektowania
Wprowadź innowacje do magazynu
Wyznacz najlepszy kierunek naszej pracy

(źr. FM Logistic)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.