Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis buduje swój pierwszy park logistyczny w Łodzi

Prologis, świętował pod koniec września 2018 roku uroczystość zawieszenia wiechy na nowo powstającym obiekcie magazynowym w swoim pierwszym parku dystrybucyjnym w Łodzi.

Ukończenie budynku o powierzchni 16 500 metrów kwadratowych planowane jest na początek 2019 roku. Docelowo w ramach inwestycji powstaną trzy budynki o łącznej powierzchni 93 000 metrów kwadratowych. Szybko rozwijający się region łódzki jest obecnie najbardziej pożądaną lokalizacją logistyczną w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Hasłem przewodnim uroczystości był „Gotowy scenariusz na logistyczny sukces”, co jest podkreśleniem potencjału, jaki niesie dla klientów park zlokalizowany w sercu Polski Centralnej. Tematem spotkania, w którym udział wzięli: Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi, przedstawiciele samorządu, klienci, media, partnerzy biznesowi i pracownicy Prologis, był dalszy rozwój Łodzi i jej rola na logistycznej mapie Polski. - Serdecznie dziękuję za zaufanie, którym obdarzyliście Państwo nasze miasto, decydując się na rozpoczęcie inwestycji w Łodzi. Wierzę, że przed nami kolejne lata intensywnego rozwoju tego sektora w Łodzi i regionie – powiedziała podczas wystąpienia Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi. - To dla nas łodzian bardzo ważny sygnał, że miasto dynamicznie się rozwija i jest atrakcyjnym miejscem do prowadzenia biznesu.

- Polska Centralna to region, którego pozycja na przestrzeni ostatnich lat znacząco umocniła się nie tylko na polskiej, ale na europejskiej mapie logistycznej. Nasza nowa inwestycja w Łodzi znajduje się w granicach jednego z najlepiej prosperujących miast w naszym kraju, dzięki czemu może funkcjonować jako pożądany w sektorze e-commerce obiekt typu Last TouchTM, który umożliwia szybką dostawę towarów bezpośrednio do drzwi konsumentów – komentuje Paweł Sapek, senior vice president, country manager Prologis w Polsce. - Wierzymy, że w związku ze swoją lokalizacją na skrzyżowaniu europejskich korytarzy transportowych i najnowocześniejszymi rozwiązaniami, Prologis Park Łódź stanie się gotowym scenariuszem na sukces dla naszych klientów – dodaje.
Prologis Park Łódź jest pierwszym w Polsce obiektem Prologis zaprojektowanym i budowanym w oparciu o trójwymiarowy model BIM (ang. Building Information Modeling – modelowanie informacji o budowaniu). Deweloper zapewnia klientom również całodobową ochronę, obsługę techniczną oraz opiekę dedykowanego zespołu zarządców nieruchomości Prologis. Jest to kolejny park Prologis, w zarządzaniu którym wykorzystane zostaną nowoczesne technologie – między innymi system smart meteringu oraz platforma Singu FM, które umożliwiają między innymi szacowanie zużycia energii, wspierając zarządzanie kosztami i operacjami na terenie budynku i parku. Podobnie jak inne nowo powstałe inwestycje Prologis, po zakończeniu budowy zostanie poddany certyfikacji BREEAM.

Zlokalizowany w administracyjnych granicach miasta, w dzielnicy Widzew-Olechów, Prologis Park Łódź jest jednym z najlepiej skomunikowanych parków logistycznych w Polsce. Inwestycja znajduje się w okolicach geograficznego środka Polski, 12 kilometrów na wschód od centrum Łodzi, w odległości trzech kilometrów od autostrady A1 (łączącej Katowice z Gdańskiem) i 21 kilometrów od węzła Stryków, gdzie krzyżują się autostrady A1 i A2 - europejskie korytarze transportowe. Park położony jest bezpośrednio przy przystankach komunikacji miejskiej oraz blisko bocznicy kolejowej. Prologis Park Łódź uzupełni portfolio magazynów i nieruchomości przemysłowych Prologis w Polsce Centralnej, do których należą inwestycje w Strykowie i Piotrkowie Trybunalskim o łącznej powierzchni 262 000 metrów kwadratowych.

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.