Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel rozwija regionalną sieć w Centralnej Azji

Kuehne + Nagel wzmacnia swoją sieć logistyczną w regionie Centralnej Azji i na Kaukazie. Firma otworzyła nowe biura w Baku (Azerbejdżan) i w Ałmatach (Kazachstan).

W tych dwóch rozwijających się regionach, które wykazują wzrost PKB na poziomie około 4 procent rocznie, zwiększa się popyt na serwisy logistyczne, głównie w przemyśle naftowym i gazowym, branży dóbr konsumenckich i w ramach logistyki projektów.
- Dzięki kontynuującemu rozwojowi naszej sieci logistycznej, oferujemy w ramach całego regionu jednakowy zakres usług, zachowując przy tym nasze najwyższe standardy wobec lokalnych, jak i, międzynarodowych klientów ze wszystkich największych branż. Szczególnie w Azerbejdżanie i Kazachstanie, nasza dowiedziona ekspertyza w obsłudze przemysłu naftowego i gazowego oraz logistyki projektów, jak i silna globalna sieć stanowią najlepszą kombinację, by spełnić oczekiwania rozwijającego się popytu rynkowego i zapewnić wszechstronne najbardziej nowoczesne rozwiązania - powiedział Perry Neumann, dyrektor zarządzający regionem Rosji + WNP oraz Generalny Dyrektor Kuehne + Nagel LLC.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.