Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser zbudował miniaturowe centrum logistyczne

Firma Dachser zbudowała miniaturową replikę swojego centrum logistycznego w Rotterdamie. Budowa oraz instalacja projektu zajęły 120 godzin. Idealnie wykonana konstrukcja doskonale odwzorowuje jedną z lokalizacji operatora w Holandii, a wszystko to w żółto-niebieskich barwach Dachser.

Praca nad tą wyjątkowo szczegółową konstrukcją trwała 5 dni – tyle potrzebowali projektanci na realizację najmniejszego obiektu Dachser w historii. Nie zabrakło w nim nawet oświetlenia wokół budynku, przedstawionych na makiecie zabawnych mini scenek oraz pięciu charakterystycznych ciężarówek Dachser.

Centrum „zapewnia” obsługę logistyczną dla swoich najmniejszych klientów, Dachser uruchomił lokalizację w Miniworld Rotterdam - największej krytej miniaturze w Beneluksie. Dzięki nowej inwestycji dostawca usług logistycznych powiększył swoją przestrzeń o 20625 centymetrów kwadratowych. Ponadto dzięki dogodnej lokalizacji w pobliżu miniaturowego portu w Rotterdamie, Dachser ma możliwość zaoferowania rozwiązań logistycznych dla całej społeczności biznesowej w Miniworld.

Dachser Holandia ma oddziały w Rotterdamie, Waddinxveen, Zevenaar, Maastricht i Schiphol oraz około 150 ciężarówek dziennie na drogach tego kraju, obsługujących klientów w zakresie logistyki drogowej, lotniczej i morskiej.

(źr. Dachser)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.