Dodaj ogłoszenie o pracy


Trwa nabór do 8. edycji programu stażowego Dachser!

Wyjazd w trasę z kierowcą ciężarówki, obserwacja pracy terminalu przeładunkowego oraz magazynu logistycznego, praca w dziale dyspozycji, w spedycji międzynarodowej, rozmowy z klientami czy pomoc dla zespołu handlowego - to tylko część zadań, z jakimi spotkają się stażyści, którzy rozpoczną półtoraroczny projekt szkoleniowy w Dachser w Polsce. To już 8.  edycja autorskiego programu stażowego. Dzięki niemu kolejna grupa młodych ludzi przejdzie uniwersalną i praktyczną szkołę logistyki, która przygotuje ich do zawodowego startu w tej branży. Nabór kandydatów do nowej edycji programu w różnych miastach Polski właśnie trwa.

Dachser od wielu lat bardzo mocno angażuje się w poszukiwanie i kształcenie logistyków. Prowadzi program stażowy dla absolwentów szkół średnich oraz staże we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu, które w systemie dualnym pozwalają łączyć naukę akademicką z pracą u operatora. Firma jest także partnerem innych uczelni, pomagając im rozwijać kierunki logistyczne. - Uczestnicy ruszającego niedługo stażu będą zatrudnieni w wybranych oddziałach Dachser w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Sosnowcu i w Szczecinie. Poznają  specyfikę pracy w niemalże wszystkich  działach firmy, a w każdym z nich będą uczyć się przez około dwa miesiące. Podobna ścieżka zawodowego treningu czeka na studentów dualnych, z tym, że oni będą pracować w kilkutygodniowych cyklach naprzemiennie z okresem nauki na uczelni – wyjaśnia Eliza Rocławska, kierownik ds. szkoleń i rozwoju pracowników w Dachser.

Inaugurację stażu rozpocznie spotkanie adaptacyjne wszystkich uczestników w Łodzi, podczas którego zaczną poznawać firmę Dachser i jej pracowników, w tym prezesa oraz dyrektora odpowiadającego za logistykę lotniczą i morską. Następnie  stażyści rozjadą się do swoich oddziałów. Tam będą czekali na nich opiekunowie, którzy będą wspierać młodych ludzi w zdobywaniu logistycznego doświadczenia. Stażyści będą również korzystać z wewnętrznej platformy e-learningowej, by poszerzać swoją wiedzę teoretyczną. Dzięki takiej organizacji stażu w kompletny sposób i pod okiem profesjonalistów poznają specyfikę pracy operatora logistycznego.

- Formuła naszego programu stażowego daje jego uczestnikom prawdziwą przewagę, czyli  dostęp do wiedzy o całym procesie logistycznym na każdym jego etapie, przy wykorzystaniu zaawansowanych narzędzi IT. Aby ten plan zrealizować w warunkach sprzyjających rzeczywistej nauce, potrzeba czasu, dlatego nasze staże trwają półtora roku, a nie kilka miesięcy czy zaledwie przez okres wakacji, jak to zazwyczaj dzieje się na rynku. Nasz program daje uczestnikom stażu wszechstronną wiedzę na temat działania firmy logistycznej, ale także pomaga im odkryć osobiste predyspozycje i talenty. To ostatnie ułatwia dalsze wybory dotyczące kariery zawodowej. Poza tym w procesach rekrutacyjnych nasi stażyści są brani pod uwagę w pierwszej kolejności i często zostają w firmie na długo – mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.
Zgodnie z filozofią Dachser dotyczącą równych zasad zatrudnienia dla całego zespołu, stażyści traktowani są jak pozostali pracownicy. Otrzymują umowę o pracę, szkolenia oraz przysługuje im pełen wachlarz świadczeń socjalnych, w tym prywatna opieka medyczna, ubezpieczenia grupowe, pakiety sportowe, bony świąteczne, wczasy pod gruszą, spotkania integracyjne i pikniki czy owocowe dni. To standard w Dachser, który nie jest powszechną praktyką w branży logistycznej.
- Najlepsi stażyści są zapraszani do centrali firmy w  Kempten w Niemczech. Tam biorą udział w uroczystej gali Dachser Education Award przyjmując gratulacje od Bernharda Simona, CEO spółki.  Takie spotkanie to wyraz uznania dla młodych logistyków, a także okazja do integracji w międzynarodowym środowisku stażystów – podsumowuje Eliza Rocławska.

Osoby zainteresowane stażem w Dachser mogą się kontaktować z działem HR (tel. 42 279 02 70-75).

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.