Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser rozwija oddział w stolicy Korei Południowej

Dachser, przeniósł siedzibę oddziału w Korei Południowej do nowej, większej lokalizacji w centrum Seulu. Decyzja o przeprowadzce związana jest z ciągłym rozwojem firmy, a także stanowi podstawę do dalszej ekspansji globalnych rozwiązań operatora w zakresie łańcucha dostaw.  

Nowe biuro Dahcser w stolicy Korei znajduje się na dziewiątym piętrze budynku Sangjin w centrum miasta. Obiekt zapewnia dużo miejsca dla koreańskiego zespołu firmy, zachowując jednocześnie możliwość dalszej rozbudowy. Ponadto dzięki dogodnej lokalizacji oddział jest łatwo dostępny zarówno dla pracowników, jak i klientów oraz innych firm. Przeprowadzka ta była konieczna ze względu na potrzeby zespołu, który systematycznie rośnie w efekcie zwiększania skali działalności Dachser w Korei w zakresie transportu lotniczego, morskiego, a także magazynowania i usług dodanych.
- Abyśmy mogli dalej wzmacniać solidne fundamenty, które położyliśmy w ciągu ostatnich trzech lat, konieczne jest stałe budowanie wysokoefektywnego zespołu, który umożliwi ciągły, znaczący wzrost - powiedział Roman Mueller, dyrektor zarządzający Dachser Air & Sea Logistics w Korei. - Przestrzeń biurową zaprojektowaliśmy tak, aby wyglądała naturalnie, sprzyjając produktywnemu środowisku pracy, które jest zgodne z naszym stałym naciskiem na wzrost, jakość i wydajność -  dodaje Roman Mueller.
Oprócz dostarczania kompleksowych rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw Dachser w Korei w ramach seulskiej lokalizacji, firma stale rozszerza swoje usługi również w dwóch innych koreańskich lokalizacjach w Incheon i Busan.

(źr. Dachser)
 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.