Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel wdraża technologię blockchain

Kuehne + Nagel po raz pierwszy wykorzystuje korzyści technologii blockchain na wielką skalę operacyjną, obsługując przy jej pomocy 800 tys. transakcji miesięcznie. Jednocześnie firma aktualizuje swój portal VGM.

Ulepszone rozwiązanie zapewnia spedytorom nowe funkcje, które zwiększyły wygodę ich działań, jak i stopień transparentności statusów VGM wszystkich przesyłek klientów i historii przechowywanych informacji. Wszystkie informacje wprowadzane przez portal są przechowywane w łańcuchu, co umożliwia korzystanie z wewnętrznych interfejsów blockchain w celu wymiany danych z trzecimi stronami, pozbywając się tym samym konieczności wykorzystywania dodatkowych kanałów komunikacyjnych. Kuehne + Nagel zaprojektowało rozwiązanie, aby w pełni odpowiedzieć na wymagania branżowe dotyczące poufności i prywatności danych, z dopełnieniem technologii blockchain, którymi są trwałość i identyfikowalność danych.

- Portal VGM - rozwiązanie Kuehne + Nagel, wspólnie zaprojektowane przez ekspertów spedycji morskiej oraz nasz zespół IT pozwala nam zdobyć praktyczne doświadczenie w wykorzystaniu technologii blockchain przy wielu transakcjach w wewnętrznym środowisku produkcyjnym. Kuehne + Nagel angażuje się w wiele projektów z użyciem technologii blockchain, prowadzonych z klientami, dostawcami, jak i, organami rządowymi, odnoszących się do wymagań branży logistycznej w ramach najróżniejszych aspektów, jako że pełen potencjał technologii blockchain może być wykorzystany jedynie współpracując z partnerami biznesowymi. Korzystanie z portalu VGM w oparciu o technologię blockchain w środowisku wysokiego zaangażowania operacyjnego systemu dostarcza wartościowej wiedzy i ekspertyzy w rozwijaniu wspólnej implementacji blockchain - powiedział Martin Kolbe, dyrektor IT Kuehne + Nagel International AG.

Kuehne + Nagel udostępniło pierwszą wersję portalu VGM w 2016 roku, aby umożliwić spedytorom wygodne rozwiązanie do wypełniania deklaracji VGM, które są wymagane przy przesyłkach morskich w wyniku Międzynarodowej Konwencji o Bezpieczeństwie Życia na Morzu (SOLAS). Teraz, wykorzystanie technologii blockchain umożliwia dalszą wymianę danych między różnymi partnerami.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.