Dodaj ogłoszenie o pracy


Ekol Polska rozszerza współpracę z Regattą

W związku z rozwojem współpracy z firmą Regatta (brytyjskiego producenta odzieży sportowej i sprzętu turystycznego), w październiku poznański oddział Ekol Polska zwiększy swoją powierzchnię magazynową do 10 tys m.kw., aby przygotować się do wdrożenia drugiego etapu współpracy rozpoczętej w styczniu tego roku.

W pierwszym etapie, współpraca dotyczyła obsługi około 650 tys. sztuk z niemal 4 tys. jednostek SKU składowanych na ponad 2 tys. m.kw. powierzchni magazynowej w Poznaniu, skąd Ekol wysyła towary Regatty do klientów w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. - W drugiej fazie przedsięwzięcia będziemy przygotowywać i wysyłać przesyłki do niemal wszystkich krajów w Europie. Aktualnie oferujemy takie usługi jak: magazynowanie, pakowanie, VAS, natomiast na drugim etapie będziemy dodatkowo oferować  magazynowanie w składzie celnym i usługi odprawy celnej – mówi Marcin Trawczyński, kierownik oddziału Ekol w Poznaniu.

Dzięki rozwijającej się współpracy z firmą Regatta, Ekol zwiększy też zatrudnienie do nawet 130 osób w Polsce. Większość klientów Ekol na świecie pochodzi z branży motoryzacyjnej, zaawansowanych technologii, odzieżowej, handlowej, przemysłowej, FMCG czy farmaceutycznej. Aż 16 proc.  obrotów Ekol  generowanych jest  właśnie przez branże odzieżową, która staje się coraz bardziej wymagająca, z uwagi na to szybko zmieniające się kolekcje sezonowe.

Turecka firma Ekol weszła na rynek  polski  w maju 2015 roku, aktualnie działa w 5 miastach (Warszawie, Poznaniu, Sosnowcu, Wrocławiu i Tychach). Ekol Polska oferuje również połączenia intermodalne, m.in. między Polską a Turcją, a także z/do Iranu, Grecji czy Izraela.

(red/źr. Ekol Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.