Dodaj ogłoszenie o pracy


Pracownicy CTL Logistics powalczą o mistrzostwo Polski w triathlonie

Intensywnie trenują biegając po wysokich górach i pływając kilka razy w tygodniu. Jan Bach, Michał Łubian, Krzysztof Bałc oraz Paweł Sojecki, na co dzień pracownicy Grupy CTL Logistics, powalczą za 3 tygodnie o mistrzostwo Polski w triathlonie. W kategorii sztafet startują w zawodach nieprzerwanie od 2012 roku.

W ubiegłym roku zawodnicy reprezentujący CTL Logistics zajęli w Ocean Lava Triathlon Polska w sztafecie w Bydgoszczy wysokie czwarte miejsce. Dystanse 3,8 km, 180 km i 42,194 km pokonali kolejno płynąc, jadąc na rowerze oraz biegnąc w 10 godzin i 41 sekund. Rywalizacja była bardzo zacięta. Do ostatniego miejsca na podium zabrakło zaledwie 19 minut, a do drugiego miejsca 22 minut. – Oprócz satysfakcji czuliśmy duży niedosyt. Podium było bardzo blisko. Miejsce w pierwszej trójce było w naszym zasięgu – mówi Michał Łubian, specjalista ds. raportowania finansowego z CTL Logistics w Sosnowcu.
Sportowcy z CTL Logistics znają już smak zwycięstwa i pragną go poczuć jeszcze raz. W 2012 r. w Borównie na PANASONIC EVOLTA Triathlon, również na pełnym dystansie i również w sztafecie, zajęli pierwsze miejsce. Wówczas Artur Niewiadomski, Michał Łubian oraz Artur Smotryk pokonali 225-kilometrową trasę w 10 godzin i 13 minut. – Powtórzenie tego wyniku będzie trudne, ale nie niemożliwe. Nasi zawodnicy prezentują w tym sezonie bardzo wysoką formę. Paweł Sojecki ukończył w pierwszej piątce 1975-kilometrowe zawody kolarskie „Piękny Zachód”, a pozostali zawodnicy cały czas intensywnie trenują, biegając w wysokich górach albo uczestnicząc kilka razy w tygodniu w treningach pływackich. W sztafecie wystartuje trzech będących w najlepszej formie. Czwarty spróbuje swoich sił w rywalizacji indywidualnej – zapowiada Michał Łubian.

Tegoroczna rywalizacja o mistrzostwo Polski w triathlonie odbędzie się 19 sierpnia w Bydgoszczy i Borównie. Oprócz Michała Łubiana Grupę CTL Logistics będą reprezentować członek zarządu CTL Logistics GmbH w Berlinie Jan Bach oraz kontroler biznesowy Krzysztof Bałc i dyspozytor ds. drużyn trakcyjnych Paweł Sojecki z CTL Logistics w Sosnowcu.

Trzymamy kciuki za biegaczy CTL Logistics i życzymy im szczęścia w zawodach!

(Pracujwlogistyce.pl)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.