Dodaj ogłoszenie o pracy


Rusak Business Services otworzył kolejny punkt agencji celnej

Nowy oddział agencji celnej Rusak Business Services zlokalizowany jest w Słomczynie pod Grójcem w nowoczesnym Centrum Logistycznym, gdzie swoją siedzibę posiada również Urząd Celny, który jako jeden z nielicznych w naszym kraju, obsługuje swoich petentów od godziny 7:30 aż do 21:00.  Nowo powstała filia oferuje kompleksowy outsourcing obsługi celnej.

Grójec jest istotnym punktem komunikacyjnym dla transportu drogowego towarów, pomiędzy wschodem a zachodem Europy. To właśnie tam krzyżują się drogi E77 (S7) stanowiąca zachodnią obwodnicę miasta oraz droga krajowa nr 50 stanowiąca część tranzytowej obwodnicy Warszawy, tutaj również mają swój początek drogi wojewódzkie – 722 do Piaseczna i 728 do Jędrzejowa.

Powiat grójecki to również wyjątkowe miejsce pod względem produkcyjno-handlowym, swoją placówkę ma tam m.in. Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (WIJHARS). Okolice Grójca są najważniejszym polskim regionem uprawy i przetwórstwa jabłek. Obecnie w tym regionie, uprawia się intensywne sady karłowe, które dostarczają ok. 40 proc. krajowej produkcji jabłek, a intensywność upraw w niektórych gminach sięga nawet 70 proc. W Grójcu i okolicach znajdują się duże firmy dystrybuujące środki ochrony roślin i  firmy przetwórcze. W regionie zlokalizowane są również fabryki i siedziby międzynarodowych koncernów takich jak Faurecia Automotive Polska S.A., Peter Renz Ltd. czy Ferrero.

(źr. Rusak Business Services)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.