Dodaj ogłoszenie o pracy


7R Park Tczew zyskuje kolejnego klienta

Nowo powstający magazyn 7R Park Tczew zyskał kolejnego najemcę. Grupa DOVISTA wynajęła łącznie około 20,5 tys. m.kw. na terenie obiektu.  To największa podpisana w tym roku transakcja najmu magazynów w województwie pomorskim.

7R Park Tczew to projekt magazynowy klasy A o całkowitej powierzchni około 46,7 tys. m.kw. Na terenie kompleksu powstaną dwa budynki o powierzchniach odpowiednio 26,2 tys. m.kw. i 20,5 tys. m.kw. Pierwszy z nich jest już całkowicie wynajęty, m.in. przez Grupę DOVISTA, a drugi budowany jest w systemie spekulacyjnym. Park zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu dróg krajowych nr 91 oraz nr 244, w pobliżu autostrady A1 - węzeł Swarożyn. Oddanie do użytku projektu planowane jest na I kw. 2019 roku.
DOVISTA Polska i spółki Grupy VELUX są producentem i eksporterem okien w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,9 mld zł rocznie. Zatrudniają prawie 4 tys. osób, w tym 2,4 tys. osób w fabrykach firmy DOVISTA Polska znajdujących się w Wędkowych koło Tczewa., gdzie produkowane są okna i drzwi dla marek Rationel i Velfac.
Historia 7R na pomorskim rynku magazynowym rozpoczęła się już 10 lat temu, kiedy w ramach intensywnego rozwoju firma rozpoczęła budowę pierwszego obiektu w 7R Park Gdańsk. Obecnie deweloper zakończył rozbudowę parku w Gdańsku-Kowalach (140 tys. m.kw. w VI budynkach) i realizuje kolejne inwestycje na Pomorzu, m.in. w Tczewie, Słupsku, Gdańsku czy Szczecinie. - Rozwój i potencjał regionu pomorskiego przekłada się na niesłabnące od wielu lat zainteresowanie najemców powierzchniami magazynowymi w tej okolicy. Ze względu na to postanowiliśmy kontynuować rozwój projektów 7R na północy kraju. Jeszcze w tym roku planujemy zarówno realizacje magazynów wielkopowierzchniowych jak i rozwój nowego konceptu City Flex w województwie pomorskim – komentuje Ryszard Gretkowski, wiceprezes 7R SA.

(źr. 7R SA)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.