Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel rozszerza współpracę z Grupą BMW

Kuehne + Nagel i Grupa BMW rozszerzają współpracę, otwierając dwa nowe centra dystrybucji w Niemczech i w Polsce, skąd realizowane są transporty dla dealerów z dwóch głównych Regionalnych Centrów Dystrybucyjnych w Chinach.

W ramach współpracy między Grupą BMW a Kuehne + Nagel obsługa logistyczna realizowana jest obecnie w 14 lokalizacjach na świecie, ze skonsolidowaną obecnością na terenie Chin. - Rozszerzenie serwisów realizowanych dla Grupy BMW, uważamy za jeden z przełomowych etapów dla firmy. Współpraca z BMW zawsze oznacza osiąganie nowego poziomu innowacyjności oferowanych przez nas rozwiązań w ramach operacji, zarządzania informacją, widoczności i transparentności oraz zorientowanie na finalnego odbiorcę produktu – powiedział Gianfranco Sgro, Członek Zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za Logistykę Kontraktową:

Regionalne Centrum Dystrybucji w Kleinaitingen o powierzchni 70 tys. m.kw.  jest jednym z największych centrów dystrybucyjnych, którym Kuehne + Nagel zarządza dla Grupy BMW. Obsługuje się w nim ponad 300 dealerów z całych południowych Niemiec i zachodniej Austrii. Kuehne + Nagel jest odpowiedzialne za fizyczne odbieranie i zarządzanie przychodzącymi towarami, magazynowanie, odbiór zamówień składanych przez dealerów, pakowanie i wysyłanie. W Kleinaitingen składowanych jest ponad 82 tys. artykułów, z około 23 tys. przesyłek wychodzących codziennie.

Nowa przestrzeń magazynowa w Słubicach posiada 30,9 tys. m.kw. z możliwością jej rozszerzenia o dodatkowe 10,7 m.kw. Magazyn ten zastępuje istniejące już w Polsce centrum liczące 15 tys. m.kw.. Zmiany dokonano ze względu na silny wzrost zapotrzebowania polskiego rynku, który obsługuje około 125 dealerów w Północno – Wschodnich Niemczech oraz około 35 na terenie Polski. Regionalne Centrum Dystrybucji drogą lądową i lotniczą z Pekinu i z Szanghaju zapewni codzienne dostawy części samochodowych do 340 dealerów z Północnych, Centralnych i Wschodnich Chin.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.