Dodaj ogłoszenie o pracy


Rhenus Logistics otworzył oddział Bolesławcu

W połowie czerwca odbyło się oficjalne otwarcie oddziału Rhenus Logistics Bolesławiec. Centrum logistyczne w Bolesławcu to pierwsza tego typu inwestycja firmy Rhenus w Polsce i jedna z największych w Europie.

Pierwsze wdrożenia projektów logistycznych, Rhenus rozpoczął już w tym obiekcie w drugiej połowie roku 2017. Cała inwestycja rozpoczęła się w 2016 roku wraz z budową pierwszej części obiektu magazynowego o powierzchni 40 tys. m.kw. Magazyn został odebrany i udostępniony do użytku pod koniec 2016 r. Rozbudowa magazynu o kolejne 17 tys. m.kw. rozpoczęła się w lipcu 2017 i została zakończona na początku stycznia 2018 roku. Dynamiczny rozwój projektów, a także zapotrzebowanie na powierzchnię logistyczną w tym obszarze Polski płynące z rynku miały zasadniczy wpływ na podjęcie decyzji o rozpoczęciu realizacji kolejnego etapu inwestycji. - Rhenus był pierwszym operatorem logistycznym, który zdecydował się uruchomić centrum dystrybucyjne w rejonie Bolesławca. Była to dla nas decyzja strategiczna i doskonale wpisująca się w obecny kierunek rozwoju rynku usług logistycznych – komentuje Marcin Bartosz, dyrektor generalny Rhenus Logistics.

Obiekt został zbudowany w standardzie korporacyjnym firmy Rhenus. W budowie nowego magazynu zastosowano rozwiązania przyjazne środowisku, a sam budynek spełnia wysokie wymagania środowiskowe i gwarantuje przyjazne warunki pracy.

(źr. Rhenus Logistics)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.