Dodaj ogłoszenie o pracy


1 czerwca ruszyło „Lato z Parowozami”

Jak co roku w Dniu Dziecka rusza „Lato z Parowozami” – cykl imprez związanych z zabytkową koleją. PKP Cargo, największy w Polsce przewoźnik kolejowy oraz mecenas zabytków techniki kolejnictwa, popularyzuje w ten sposób historię kolei, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, oraz udostępnia zabytki kolejnictwa. Od 1 czerwca do 16 września br. miłośnicy kolei będą mogli uczestniczyć w weekendach tematycznych organizowanych w Chabówce, Warszawie, Wolsztynie, Jarocinie i Skierniewicach. Punktem kulminacyjnym „Lata z Parowozami” będzie jak zawsze Parowozjada, której motywem przewodnim jest w tym roku 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.  

Z myślą o najmłodszym pokoleniu PKP Cargo od kilku lat realizuje program edukacyjny popularyzujący historię polskich kolei. Jego kolejne etapy są organizowane w wielu zabytkowych miejscach, takich jak Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce oraz w Instytucji Kultury „Parowozownia Wolsztyn”, a także w innych lokalizacjach - parowozownie w Jarocinie i Skierniewicach oraz w Stacji Muzeum w Warszawie i Skansenie Lokomotyw w Zduńskiej Woli Karsznicach. Serię spotkań w ramach „Lata z Parowozami” zainaugurują obchody Dnia Dziecka w Skansenie w Chabówce, Stacji Muzeum w Warszawie i Parowozowni Skierniewice.

Od 1 czerwca do 16 września br. miłośnicy kolei będą mogli uczestniczyć w weekendach tematycznych organizowanych w Chabówce, Warszawie, Wolsztynie, Jarocinie i Skierniewicach. W ramach tegorocznej akcji „Lata z Parowozami” PKP Cargo przygotowało tam wyjątkowe imprezy nawiązujące do historii kolei. Dzięki nim będzie można m.in. zapoznać się z zawodem maszynisty i specyfiką pracy kolejarza. Programowi edukacyjnemu towarzyszą liczne atrakcyjne konkursy, gry i zabawy. Najwięcej wydarzeń odbywać się będzie w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce, gdzie można będzie dodatkowo skorzystać z przejażdżek pociągami retro. Cykl „Lata z Parowozami” tradycyjnie kończy Święto Kwiatów w Parowozowni Skierniewice odbywające się w połowie września.

Punktem kulminacyjnym „Lata z Parowozami” będzie „Parowozjada“ w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce organizowana w dniach 18-19 sierpnia. Jest to impreza odbywająca się od 2005 r., w ramach której organizowane są m.in. pokazy składów historycznych i parowozów, współzawodnictwo drużyn trakcyjnych, prezentacja zabytkowej infrastruktury technicznej i obrządzania parowozów. Tegorocznym motywem przewodnim wydarzenia będzie 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji będzie można przenieść się w czasie do epoki Legionów Józefa Piłsudskiego. W scenerii starej parowozwni goście będą podziwiać pokazy grup rekonstrukcyjnych. Chętni wcielą się w szeregi żołnierzy Legionów i po przejściu procesu rekrutacji odbędą ćwiczenia wojskowe oraz skorzystają z usług legionowej poczty polowej.

Program oraz szczegółowe informacje na stronie: www.latozparowozami.pl

(źr. PKP Cargo)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.