Dodaj ogłoszenie o pracy


Dynamiczny wzrost i utrzymane tempo rozwoju - wyniki Agility Logistics za 1. kwartał 2018

Agility, globalny operator logistyczny, ogłosił wyniki finansowe za 1. kwartał 2018. Zysk netto wyniósł ponad 60 mln USD i wzrósł o 29,8 proc. w porównaniu z Q1 2017. Przychody osiągnęły poziom 1,23 mld USD. Bardzo dobre wyniki odnotował także polski oddział Agility Logistics, osiągając wzrosty we wszystkich obszarach świadczonych usług. Szczególnie dotyczy to spedycji lotniczej, tu firma odnotowała rekordowy 84 proc. wzrost obrotów w porównaniu do analogicznego okresu w 2017 roku.
- Agility nadal osiąga znakomite wyniki. Dwucyfrowy wzrost EBITDA potwierdza utrzymanie tempa rozwoju z ostatnich trzech lat. GIL utrzymuje zyskowność dzięki wynikom osiąganym w spedycji morskiej i lotniczej oraz stałemu podnoszeniu wydajności. Spółki grupy Infrastructure też zanotowały wzrost i osiągają wyniki zgodne z przyjętymi założeniami - mówi Tarek Sultan, CEO i wiceprzewodniczący rady nadzorczej Agility.

Agility Global Integrated Logistics (GIL)
W 1. kwartale przychody brutto GIL wzrosły o 15,7 proc. do ok. 920 mln USD. Przychody ze spedycji lotniczej zwiększyły się o 22,1 proc., na co wpłynął głównie wzrost wolumenu przesyłek (w tonażu o 4,8 proc.). W spedycji morskiej firma odnotowała wzrost przychodów o 14 proc. (wzrost TEU o 11,5 proc), w logistyce kontraktowej o 15,1 proc. a spedycji drogowej o 8,4 proc. Przychody netto w Q1 wzrosły o 7,9 proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2017 roku. W spedycji lotniczej, dzięki poprawie rentowności, przychody netto zwiększyły się o 18,7 proc., w spedycji morskiej o 7,1 proc. W przypadku logistyki kontraktowej przychody netto wzrosły o 5,8 proc. Z powodu presji cenowej w spedycji drogowej i logistyce projektowej marża netto zmniejszyła się do 23,3 proc. z 24,9 proc. w analogicznym okresie ub.r.  Pod względem geograficznym, najlepsze wyniki w spedycji lotniczej i morskiej Agility osiągnęło w regionie Azji i Pacyfiku, Europie oraz obu Amerykach. Logistyka kontraktowa najszybciej rozwijała się na Bliskim Wschodzie i Azji-Pacyfiku. Tak dobre wyniki GIL wynikają z realizacji strategii „Focus and Capability”, ukierunkowanej na wdrażanie wybranych rozwiązań dla zdefiniowanych grup klientów, podnoszeniu efektywności sprzedaży oraz skutecznym rozwijaniu szlaków handlowych. GIL skupia się także na technologicznej transformacji procesów operacyjnych, w tym wdrażaniu systemów i rozwiązań, które umożliwiają lepsze wykorzystanie know-how oraz poprawiają skuteczność i produktywność operacji własnych i klientów. Agility rozwija też narzędzia, które usprawniają obsługę klientów online.

Agility Logistics w Polsce
W 1. kwartale polski oddział Agility Logistics utrzymał wysokie tempo rozwoju, obroty firmy wzrosły o 27 proc, a przychód netto o 11 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2017 roku. We wszystkich obszarach działalności, czyli spedycji drogowej, lotniczej, morskiej i kolejowej, firma odnotowała znaczące, dwucyfrowe wzrosty. Najbardziej dynamicznie w tym kwartale rozwijały się usługi spedycji lotniczej, tu obroty zwiększyły się aż o 84 proc. w porównaniu z Q1 2017. Agility Logistics zwiększyło portfolio obsługiwanych klientów, zarówno sieciowych jak i lokalnych, rozpoczynając współpracę z nowymi firmami z branży energetycznej, automotive, przemysłowej i hi-tech.
- Ten rok rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. W pierwszym kwartale przekroczyliśmy przyjęte założenia, w przypadku obrotów o 12 proc. W związku z tak intensywnym rozwojem zwiększyliśmy zatrudnienie. Nowi pracownicy wzmocnili już dział spedycji lotniczej w Warszawie i spedycji drogowej oraz księgowości we Wrocławiu. W kolejnych miesiącach zamierzamy utrzymać dynamiczne tempo rozwoju, będziemy przygotowywać nowe propozycje dla naszych klientów, stawiamy na jeszcze większe wykorzystanie nowoczesnych technologii. Wiemy, że podstawą sukcesu jest doświadczony i profesjonalny zespół specjalistów. Obecnie jesteśmy w trakcie kolejnych rekrutacji do działów spedycji lotniczej i drogowej oraz pricingu - podsumowuje Karolina Gasińska-Byczkowska, Branch Manager Agility Logistics.  

Agility przyspiesza transformację, celem jest uczynienie z firmy światowego lidera w wykorzystaniu technologii cyfrowych w logistyce. Firma wprowadza nowe produkty cyfrowe, jest pionier w dziedzinie wdrażania nowoczesnych modeli logistycznych i rozwiązań technologicznych. Stale poszukuje technologii, które pozwolą podnieść wydajność operacji logistycznych i obniżyć koszty.

(źr. Agility)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.