Dodaj ogłoszenie o pracy


20 lat GLS na polskim rynku

35 filii, 1,7 tys. samochodów, około 1,5 tys. punktów ParcelShop – tak firma kurierska GLS podsumowała 20 lat działalności w Polsce. Po dwóch dekadach jest jednym z głównych dostawców usług transportowych w kraju dla firm, jak i osób prywatnych.

Historia firmy GLS w Polsce zaczęła się od Szybkiej Paczki, przedsiębiorstwa należącego do Grupy Raben - w maju 1998 roku wysłano pierwszą paczkę z Gądek do sortowni w Grodzisku Mazowieckim. W ciągu 7 lat GLS stopniowo inwestował w udziały w Szybkiej Paczce, a z początkiem 2005 roku stała się ona stuprocentową spółką GLS działającą pod szyldem General Logistics Systems Poland. Kolejne kroki milowe to między innymi uruchomienie sortowni w Strykowie, punktów ParcelShop czy wdrożenie inicjatywy ekologicznej ThinkGreen. - To było wyjątkowe 20 lat. Dziękujemy klientom, pracownikom i partnerom za wkład w sukces GLS Poland. Wspólnymi siłami osiągnęliśmy pozycję jednej z topowych firm kurierskich w Polsce - mówi Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland. - Rynek usług logistycznych rozwija się bardzo intensywnie. Jednocześnie jest jeszcze sporo do zrobienia w zakresie nowości produktowych. Jesteśmy dumni, że GLS Poland aktywnie uczestniczy w tym rozwoju. Przed nami kolejne lata i nowe sukcesy – dodaje.

Po 20 latach GLS Poland jest jednym z głównych dostawców usług transportowych w Polsce dla firm i osób prywatnych. 35 filii pozwala być blisko klientów w całym kraju. Utrzymanie łączności zapewnia około 1,7 tys. samochodów. Stryków jest centralnym punktem przeładunkowym dla przesyłek krajowych i międzynarodowych. Wraz z dwoma sortowniami regionalnymi w Bydgoszczy i we Wrocławiu łączy polską i międzynarodową sieć. Dynamiczny rozwój w Polsce łączy się z nowymi inwestycjami GLS Poland. Na początku kwietnia tego roku firma kurierska uruchomiła zaawansowane centrum dystrybucji przesyłek w podwarszawskich Wypędach. Obiekt został zrealizowany w trybie build–to-suite przez Panattoni Europe. Jego całkowita powierzchnia wynosi 7,6 tys. mkw. Dysponuje 160 bramami kurierskimi (w tym 40 dwufunkcyjnymi na potrzeby sortowni) oraz 16 bramami rozładunkowymi, wyposażonymi w infrastrukturę do szybkiego sortowania. GLS Poland poszerzył również możliwości swojej usługi FlexDeliveryService, umożliwiając pozostawienie paczki bez podpisu we wskazanym miejscu.

Firma kurierska obchodzi swoje 20-lecie pod hasłem „Czas wspólnych historii”. - Wierzymy, że dostarczamy zdecydowanie więcej niż przesyłki. Każda paczka to osobna historia, która łączy nas z klientami, pracownikami i partnerami. Dzięki nim czujemy powołanie i kochamy to, co robimy – mówi Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland. – Jubileusz to idealny moment na podsumowania. W ramach podziękowania za wspólne 20 lat uruchomiliśmy okolicznościowy serwis internetowy – dodaje.

20 lat GLS Poland w liczbach:
Ponad 11 tys. klientów w Polsce
1,7 tys. nowoczesnych samochodów
Około 1,5 tys. punktów nadawania i odbioru przesyłek ParcelShop
35 filii w Polsce
10 lat inicjatywy środowiskowej ThinkGreen
2 sezony z Żużlową Reprezentacją Polski
1 centralna sortownia

(red/źr. GLS Poland)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.