Dodaj ogłoszenie o pracy


C.H. Robinson uruchamia przewozy kolejowe na trasach euroazjatyckich

C.H. Robinson wprowadził do swojego portfolio, usługi transportu kolejowego pomiędzy Chinami i Europą. Nowa oferta łączy dziewięć terminali w Chinach z ośmioma europejskimi miastami, w tym z jedną w Polsce – portem w Małaszewiczach. Usługa obejmuje odbiór pustych kontenerów, odbiór w fabrykach, obsługę zgłoszeń celnych w kraju pochodzenia, odprawę celną i dalszą, paneuropejską dystrybucję poprzez usługi intermodalne i transport ciężarowy na obszarach docelowych. Wśród dostępnych opcji jest obsługa pełnych składów kolejowych, pojedynczych i wielu kontenerów, przesyłek niepełnokontenerowych (LCL) oraz ładunków ponadwymiarowych.

- Rozszerzenie portfolio o kolejowe trasy euroazjatyckie, pozwoli w pełni wykorzystać potencjał regionu – w tym również Polski – wzmacniając ich rolę w międzynarodowej spedycji. Nowa usługa stanowi świetne uzupełnienie dotychczasowej oferty transportu morskiego i lotniczego, dzięki którym zapewniamy klientom kompleksowe i różnorodne opcje współpracy w ramach transportu między Chinami i Europą - powiedział  Arkadiusz Glinka, dyrektor transportu na Europę Środkowo-Wschodnią.
Każdy transport pociągiem towarowym wymaga ok. 18-20 dni na ukończenie trasy między terminalami w Zhengzhou, Suzhou, Chongqing, Chengdu, Wuhan, Yiwu, Xiamen, Shenzhen i Kantonie w Chinach a miastami w Europie: Małaszewiczami, Hamburgiem, Duisburgiem, Mediolanem, Tilburgiem, Lyonem, Paryżem i Barking.

(źr. C.H. Robinson)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.