Dodaj ogłoszenie o pracy


Top Young 100 – rozpoczęła się realizacja programu!

Skoncentrowane w jednym miejscu, dążące do realizacji tych samych celów, tworzące nowy przełom w świecie logistyki czyli trzy środowiska: biznesowe, akademickie oraz studenckie, które podczas rocznej współpracy będą budować praktyczne kompetencje młodych logistyków oraz tworzyć pomost od akademii do biznesu - wymienione wyżej składowe charakteryzują program Top Young 100 zainicjowanym przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów.

Projekt tworzony jest przez 10 przedstawicieli największych przedsiębiorstw logistycznych działających na rynku globalnym, 17 ośrodków akademickich oraz 80 najlepszych studentów logistyki. Główną ideą unikatowej inicjatywy jest synergiczna współpraca trzech środowisk: biznesowego, akademickiego oraz studenckiego. Jest to pierwszy projekt tego typu nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Top Young 100 ma za zadanie akcelerację praktycznych umiejętności studentów, dając również przy tym możliwość podjęcia świadomych, po stronie pracodawców i studentów, rozmów na temat zatrudnienia. W trakcie projektu będą odbywać się zjazdy, spotkania, które będą integrować trzy środowiska biznesowe. Na chwilę obecną jesteśmy po pierwszej konferencji inauguracyjnej, która pozwoliła przywitać wszystkich uczestników programu.
Podczas rocznych zmagań z rzeczywistymi zadaniami logistycznymi, które będą stawiane przed uczestnikami, studenci będą mieli okazję zostać wprowadzeni do świata logistyki przez osoby, aktywnie działające w branży TSL, pełniące przy tym rolę mentora, czuwającego nad rozwojem powierzonego mu studenta. Profesjonalny mentoring ma na celu nie tylko wskazanie drogi do rozwoju, ale także przekazanie cennej wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia niezbędnego do sprawnej i efektywnej realizacji realnych problemów biznesowych naszych partnerów – największych przedsiębiorstw takich jak np. ABCData, Fiege, SKK, ILS, Pekaes, ESA Logistyka, DHL, Ciech SA, itd.
12 kwietnia 2018 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyła się konferencja inauguracyjna będąca jednocześnie pierwszym spotkaniem wszystkich interesariuszy. Tego dnia przeprowadzono warsztaty oraz ustalono szczegółowe zasady realizacji projektu. Podczas spotkania wszyscy uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji takich osobowości jak m.in. Hendrik Venter z DHL, Artur Skucha- Master z Persolog, Damian Popek z ESA Logistyka, Dawid Dąbal z FlexSim czy Damian Kołata z Fiege. Podczas konferencji otwarcia studenci mieli okazję osobiście spotkać się z swoimi mentorami jak również uczestniczyć w sesji networkingu, w której mogli poznać członków PSML oraz przedstawicieli wspierających  firm. Energia, którą nadają temu projektowi studenci dała się odczuć wszystkim profesjonalistom obecnym na wydarzeniu- rozmowom przy kolacji nie było końca a wysoka frekwencja utrzymała się aż do końca pierwszego dnia wydarzenia, kiedy w późnych godzinach wieczornych uczestnicy opuścili mury Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Top Young 100 jest projektem, który otwiera drogę młodym logistykom. Dzięki współpracy studentów z przedstawicielami przedsiębiorstw dochodzi do wymiany punktu patrzenia na świat biznesu. Ale chodzi tutaj o coś więcej niż o współpracę nad projektami logistycznymi- już podczas pierwszych spotkań studentów z mentorami mieliśmy okazję zauważyć, jak słowa bardziej doświadczonych profesjonalistów pozytywnie „nakręcają” młodych uczestników programu do działania. Po konferencji otwarcia jesteśmy pewni, że projekt TOP YOUNG 100 będzie źródłem wiedzy i nowych doświadczeń oraz przyniesie owocną współpracę dla wszystkich zainteresowanych stron a także pozwoli młodym adeptom i przedstawicielom uczelni nawiązać wartościowe kontakty w świecie biznesu.

(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.