Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker rozwija centra logistyczne w Dubaju

DB Schenker wybuduje drugie centrum logistyczne w Dubaju. Ten najnowocześniejszy magazyn w Dubai South Logistics District będzie zlokalizowany obok największego lotniska na świecie.

To największa inwestycja w historii DB Schenker na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Będzie to magazyn z kontrolowaną temperaturą o powierzchni 35 tys. mkw. oraz z antresolą o powierzchni 3,5 tys., mkw. na potrzeby usług dodanych (VAS). Obiekt będzie również pierwszym w DB Schenker, zasilanym w 100 proc. z energii słonecznej. Uruchomienie magazynu planowane jest w I kwartale 2019 roku i jest to drugi z trzech etapów rozwoju logistyki kontraktowej w Dubaju. Docelowo, do 2021 roku wybudowane zostanie 80 tys. mkw. powierzchni logistycznej.
- Dubaj jest naszym regionalnym hubem na Bliskim Wschodzie i w Afryce, a inwestowanie w Dubaju Południowym było strategicznym krokiem w kierunku wzmocnienia naszej sieci i uzupełnienia zasięgu usług DB Schenker w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - mówi Ako Djaf, Head of Contract Logistics/ SCM w DB Schenker na Bliskim Wschodzie i w Afryce. - Inwestycja sąsiadująca z największym lotniskiem na świecie, międzynarodowym portem lotniczym Al Maktoum oraz jednym z największych portów kontenerowych na świecie, Jebel Ali Port, wyraźnie świadczy o zaangażowaniu DB Schenker w rozwój w regionie i dowodzi naszego zaangażowania w zapewnienie klientom nie tylko najlepszych rozwiązań logistycznych, ale również najlepszych połączeń i szybkości działania oraz doskonałej infrastruktury logistycznej – wyjaśnia.
 
Dystrykt logistyczny jest strefą wolnocłową o powierzchni 18 kilometrów kwadratowych, która obsługuje wszystkie rodzaje transportu, potrzeby logistyczne i operacje VAS w łańcuchu dostaw. Tym samym operator logistyczny stał się jednym z najszybciej rozwijających się dostawców usług logistycznych na Bliskim Wschodzie i w Afryce, poszerzając zasięg swojej działalności w zakresie logistyki kontraktowej w regionie do 200 tys. mkw. w ciągu ostatnich pięciu lat.

(źr. DB Schenker)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.