Dodaj ogłoszenie o pracy


Go Logis zwiększa zatrudnienia i umacnia pozycję na rynku

Go Logis, konsekwentnie wdraża przyjętą strategię rozwoju i budowania pozycji na polskim oraz międzynarodowym rynku usług spedycyjnych. Firma stale rozbudowuje paletę usług, zwłaszcza w zakresie transportów drobnicowych i ADR oraz rozszerza zasięg geograficzny o kolejne kraje. W związku z tak dynamicznym rozwojem Go Logis zwiększa zatrudnienie, wzmacniając dział organizacji transportu oraz obsługi klienta.  

- Kluczem do sukcesu i tym co nas wyróżnia jest sprawdzony i profesjonalny zespół spedytorów, którzy znają języki obce, służą fachową poradą i mają indywidualne podejście do klienta. Jeśli chcemy utrzymać dynamiczne tempo rozwoju, musimy zadbać o to, aby pracowali z nami najlepsi. To duże wyzwanie, bo dziś rynek pracy nie należy do najłatwiejszych, a branża boryka się z problemem braku kandydatów. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jeśli chcemy pozyskać i utrzymać najlepszych pracowników, musimy nie tylko zapewnić im dobre wynagrodzenie, ale także zadbać o ich rozwój zawodowy i benefity pozapłacowe – mówi Grzegorz Szenejko, właściciel Go Logis
Obecnie Go Logis prowadzi rekrutację do działu spedycji międzynarodowej i krajowej oraz administracji. Nowo zatrudnieni spedytorzy, którzy odpowiadać będą za realizację zleceń oraz kontakt z przewoźnikami, najpierw przejdą specjalne szkolenia, wprowadzające ich do firmy. Program tych szkoleń obejmuje zarówno tematykę branżową, w tym również z zakresu organizacji pracy jak i umiejętności miękkich, z naciskiem na takie obszary jak współpraca, komunikacja, negocjacje, reklamacje i sprzedaż. - Dobra atmosfera jest podstawą przyjaznego miejsca pracy. Dlatego też dużą wagę przywiązujemy do komunikacji, zarówno jeśli chodzi o współpracę w zespole, jak i w codziennych kontaktach z klientami. Stawiamy na rozwój zawodowy pracowników już od początku ich zatrudnienia, każdemu zapewniamy możliwość wyboru kierunku, w którym chce się dalej doskonalić. Pod tym kątem m.in. przygotowujemy programy szkoleniowe i benefity pozapłacowe - mówi Aleksandra Lesińska, kierownik administracji Go Logis.  
Pracownicy Go Logis mogą liczyć na codzienne wsparcie i doradztwo ze strony coachów i trenerów wewnętrznych. Mają dostęp do „biblioteki profesjonalisty“ oraz webinariów, poświęconych m.in rozwojowi osobistemu. Go Logis dba także o budowanie wizerunku dobrego pracodawcy wśród studentów zainteresowanych pracą i rozwojem swojej kariery w logistyce. Od kilku lat współpracuje z Państwową Szkołą Wyższą w Białej Podlaskiej. Studenci tej uczelni odbywają w firmie praktyki zawodowe. Uczestniczą też w warsztatach i wykładach przygotowywanych przez pracowników Go Logis, np. z zarządzania organizacją.

(źr. Go Logis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.