Dodaj ogłoszenie o pracy


DSV buduje biurowiec na warszawskim Mokotowie dla 1,5 tys. pracowników

DSV rozpoczyna budowę biurowca w Warszawie, co jest wynikiem systematycznego powiększania zespołów firmy w ramach Shared Service Center. Nowoczesny budynek w stylu skandynawskim, który pomieści ponad 1,5 tys. pracowników, ma być gotowy w I kwartale 2020 roku.

DSV działa w ponad 80 krajach, na sześciu kontynentach. Zlokalizowana w Warszawie spółka DSV International Shared Services świadczy globalne usługi biznesowe dla Grupy DSV na świecie i lokalne usługi dla DSV w kraju. Obecnie firma zatrudnia w Warszawie ponad 800 osób, a w związku z nowymi projektami i procesami, intensywnie rekrutuje nowych pracowników. - DSV ISS dynamicznie się rozwija. W każdym miesiącu zatrudniamy kilkadziesiąt nowych osób, co jest wynikiem między innymi coraz szerszego zakresu kompetencji naszej spółki. Sprzyjają nam bardzo dobra pozycja DSV na świecie, w połączeniu z coraz lepszym zrozumieniem i wykorzystaniem wsparcia, które jako International Shared Service Center jesteśmy w stanie zagwarantować – mówi Thomas Jansson, prezes zarządu DSV ISS. - Rozpoczynamy budowę naszej nowej lokalizacji, która da nam przestrzeń do dalszego wzrostu, a na rynku będzie stanowić widoczne potwierdzenie naszych osiągnięć.
Nowy na mapie Warszawy biurowiec DSV będzie utrzymany w stylu skandynawskim, a materiały i wzornictwo będą korespondować ze stylem głównej siedziby Grupy DSV w Danii. Autorem koncepcji budynku jest duńskie biuro PLH Arkitekter A/S. Siedmiopiętrowy biurowiec klasy A o powierzchni ponad 30 tys. m2  zapewni pomieści  ponad 1,5 tysiąca stanowisk pracy. Priorytetem jest stworzenie doskonałych warunków pracy oraz nowoczesność i funkcjonalność projektu. Wybrana lokalizacja umożliwi też wygodny dojazd z różnych części miasta i jego obrzeży oraz szybki dostęp do lotniska. Zakończenie inwestycji zaplanowano na początek 2020 roku.

(źr. DSV)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.