Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker łączy siły z Cisco we wdrożeniu Internetu Rzeczy

DB Schenker oraz Cisco, światowy lider w dziedzinie technologii sieciowych dla Internetu, pracują wspólnie nad opracowaniem, przetestowaniem i wdrożeniem aplikacji związanych z Internetem Rzeczy (IoT) oraz innych innowacyjnych technologii dla logistyki.

Cyfryzacja zmieni społeczeństwo a zarazem logistykę, sposób, w jaki przemieszczamy, składujemy i zabezpieczamy towary na całym świecie. Według DB Schenker i Cisco, zmiany zachodzące w zakresie transportu, magazynowania, odpraw celnych i dostaw na ostatniej mili są ogromne i już wpływają na biznes w skali globalnej. Celem obu firm jest wspólne przeprowadzenie transformacji i utrzymanie pozycji liderów innowacji
w swoich branżach. Połączone zespoły badają technologie, które wykorzystują nowe możliwości, aby optymalizować procesy magazynowe i transportowe. W magazynie
w Houston zostało otwarte wspólne Laboratorium Innowacji (Innovation Lab), którego zadaniem jest testowanie i skomercjalizowanie nowych rozwiązań dla logistyki.
DB Schenker i Cisco testują tam najnowocześniejsze technologie, takie jak:
• rozwiązania oparte na czujnikach,
• systemy lokalizacji w czasie rzeczywistym,
• robotyka i automatyzacja,
• inteligentne urządzenia,
• analityka video,
• rozszerzona rzeczywistość,
• zarządzanie energią i aktywami,
• rozpoznawanie twarzy.

Aplikacje opracowywane są zarówno przez Cisco, jak i DB Schenker. Po przyjęciu do Laboratorium Innowacji projektowane rozwiązania są testowane przez pracowników DB Schenker w środowisku magazynowym. W fazie testów zespół ocenia zarówno ich wykonalność techniczną, jak i potencjalną wartość w procesie magazynowania oraz
z punktu widzenia łańcucha dostaw. - Cieszymy się ze współpracy pomiędzy DB Schenker i Cisco w zakresie IoT i cyfryzacji dla logistyki. Opracowaliśmy wspólnie wiele technologii, naszym zdaniem przełomowych dla branży. Prace w Laboratorium Innowacji pozwoliły określić, w jaki sposób można opracować nowe rozwiązania, które zasadniczo zmienią obsługę logistyki i łańcucha dostaw. DB Schenker doskonale zna złożone wymagania dotyczące innowacyjnych rozwiązań logistycznych. Dzięki naszej wiedzy i ogromnemu zaangażowaniu wspieramy Cisco w kształtowaniu przyszłości logistyki – powiedział Tom Schmitt, chief commercial officer & member of the Board Contract Logistics w DB Schenker.

- Cisco dąży do zmiany branży logistycznej. Korzenie jej technologii sięgają 700 lat. Wierzymy, że w dobie Internetu możemy dokonać transformacji wprowadzając nowe, cyfrowe rozwiązania. Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z najlepszymi firmami, takimi jak Schenker, aby naprawdę zmienić podejście do przemieszczania
i magazynowania towarów na całym świecie. Współpraca w tych obszarach pozwoli nam radykalnie udoskonalić sposób, w jaki prowadzimy logistyczny biznes, mamy nadzieję, że pozwoli nam usprawnić logistykę w wymiarze globalnym - powiedział Jack Allen, senior director w Cisco Global Logistics.

(źr. DB Schenker)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.