Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Rusak otwiera oddział we Wrocławiu

Przez blisko trzydzieści lat istnienia Grupy Rusak na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, firma notuje nieustanny i stabilny wzrost. Firma wkracza teraz na wrocławski rynek usług celnych. Kolejne nowo otwarte biuro zlokalizowane jest we Wrocławiu na terenie Lotniczego Dworca Towarowego.

Nowy oddział Agencji oferuje kompleksowy outsourcing obsługi celnej, zapewnia pomoc prawną oraz przedstawicielstwo w kontaktach z organami celnymi. Umożliwia skorzystanie m.in. z procedur tranzytowych, zabezpieczeń w procedurze dopuszczenia do obrotu oraz odpraw w procedurze uproszczonej, jak również zabezpiecza płatność długu celnego.
- Otwierając kolejne już biuro na zachodzie kraju, wyszliśmy naprzeciw rosnącym potrzebom eksporterów i importerów z Europy Zachodniej. Sukces pierwszego oddziału przy granicy z Niemcami, zlokalizowanego w Żarskiej Wsi, potwierdził słuszność obranej przez nas ścieżki rozwoju - mówi Tomasz Rusak, prezes zarządu Rusak Business Services.
Rusak Business Services to jeden z liderów wśród polskich brokerów celnych. Jego działania koncentrują się w dwóch głównych obszarach: outsourcingu obsługi celnej i Customs Compliance, czyli zapewnieniu zgodności z regulacjami celnymi. Firma posiada 16 oddziałów na terenie całego kraju oraz trzy oddziały zagraniczne: na Węgrzech, w Czechach i Rumunii. Rusak Business Services posiada certyfikat AEO (Authorised Economic Operator), a także wdrożony system jakości wg norm ISO oraz certyfikat WSK (Wewnętrzny System Kontroli).

(źr. Rusak Business Services)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.