Dodaj ogłoszenie o pracy


ID Logistics otwiera Innovation Campus

ID Logistics otworzył Innovation Campus we Francji. To pierwszy tego typu kampus, który został uruchomiony przez firmę logistyczną. Jego otwarcie wynika ze strategii rozwoju Grupy ID Logistics, w dużym stopniu ukierunkowanej na innowacyjność, która od ponad trzech lat jest wdrażana we wszystkich oddziałach firmy, zlokalizowanych w 17 krajach na świecie, w tym również w Polsce.

Innovation Campus położony jest w podparyskim Châtres. Mieści się w biurze o powierzchni ponad 1500 m², utworzonym z dawnego magazynu, w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch operacyjnych centrów logistycznych (Castorama i Marionnaud). Obecnie w kampusie realizowanych jest około 20 projektów z obszaru innowacji, które są wdrażane lub testowane w różnych spółkach należących do Grupy ID Logistics. Tu mają powstawać pomysły na realizację projektów logistycznych dla obecnych i potencjalnych klientów. Kampus ma być także miejscem spotkań i szkoleń dla pracowników Grupy oraz partnerów firmy, do których należą czołowe uniwersytety, start-upy i grupy przemysłowe.
Wśród innowacyjnych projektów realizowanych w kampusie są takie, które:
• poprawiają produktywność i jakość warunków pracy - na przykład zdalnie sterowany wózek widłowy (półautomatyczny sortownik zamówień), robot automatycznie przenoszący półki na stanowisko rozładowcze (Efficient Pick) czy automatyczny wózek do przewożenia towarów,
• poprawiają standardy usług dla klientów, m.in. robot sprzątający magazyn, „Connected Wagon” czyli rozwiązanie firmy start-upowej Everysens, opierające się na rozwiązaniach z zakresu Internetu rzeczy (IoT), pozwalające na monitoring lokalizacji wagonów kolejowych (dedykowane rozwiązanie dla klienta),
• monitorują przepływ produktów w magazynach - na przykład video monitoring procesu preparacji (system monitoringu HD),
• optymalizują przepływy logistyczne, w szczególności związane z inteligentną siecią (system do operacyjnego przetwarzania danych Big Data),
• wspierają rozwój handlu elektronicznego lub wieloformatowego handlu detalicznego, tak jak na przykład System Dystrybucji Zamówień w Marionnaud (jego celem jest skrócenie do minimum czasu obsługi w magazynie, system działa w oparciu o precyzyjne ustalenie wymagań dla produktów o wysokiej i niskiej rotacji, połączony jest z automatycznym magazynowaniem produktów o średniej
rotacji, przechowywanych w określonych pojemnikach i opakowaniach na zamówienie).

- Nasza branża nieustannie ewoluuje, dzięki coraz szybszym przepływom logistycznym, coraz krótszym czasom dostaw, coraz większej liczbie produktów i coraz częstszym zamówieniom jednostkowym. Musimy więc wciąż uczyć się jak aktualizować i wprowadzać innowacje, tak aby wspomagać naszych klientów w ich rozwoju i pozyskiwać nowych klientów – powiedział Eric Hémar, dyrektor generalny i prezes Grupy ID Logistics.

(źr. ID Logistics)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.