Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL Global Forwarding i DHL Fracht zbudują potężny hub przy lotnisku w Wiedniu

DHL Global Forwarding - specjalizujący się  w spedycji lotniczej i morskiej oraz DHL Freight - dostawca usług transportu drogowego w Europie, należące do Grupy Deutsche Post DHL, podpisali umowę na zakup gruntów w rejonie lotniska w Wiedniu w celu budowy nowego centrum logistycznego – DHL Campus Vienna Airport.

Latem 2018 r., w miejscowości Fischamend, na obszarze około 60 tys. m2, planowane jest rozpoczęcie budowy potężnego centrum logistycznego - DHL Campus Vienna Airport. Infrastruktura nowego hubu będzie w przyszłości odgrywać kluczową rolę, jako węzeł komunikacyjny na Europę Wschodnią. Dzięki wspólnej lokalizacji DHL Global Forwarding i DHL Freight, synergie między różnymi środkami transportu – lądowego, lotniczego i morskiego – mają być wykorzystywane jeszcze efektywniej.
- DHL Global Forwarding i DHL Freight łączą mocne strony swoich dwóch sieci w nowej lokalizacji w Fischamend. Przełoży się to na jeszcze szybsze i lepsze usługi dla naszych klientów - wyjaśnił Uwe Brinks, dyrektor zarządzający DHL Freight. - Węzeł powstanie w pobliżu lotniska wiedeńskiego, co jest doskonałą lokalizacją ze strategicznego punktu widzenia, dającą nam bezproblemowy dostęp do rynków Europy Wschodniej i Niemiec. Dzięki temu projektowi razem zbudujemy nowe, ważne centrum logistyczne - bramę prowadzącą na wschód i ze wschodu, umożliwiającą nam dalszy wzrost wolumenów.

Firmy wybudują magazyn wraz z  budynkami biurowymi. Całość zostanie połączona z lotniskiem i jego infrastrukturą. Dotychczas DHL Global Forwarding i DHL Freight zarządzały swoimi biznesami z trzech lokalizacji w Wiedniu, które teraz zostaną połączone w nowym centrum logistycznym. W efekcie pozwoli to na znaczne zwiększenie wydajności, szczególnie z punktu widzenia czasu i kosztów obsługi ładunków. Nowa lokalizacja będzie miała więcej doków - po raz pierwszy będzie miała również cross-doki. Nabyta nieruchomość graniczy z autostradą A4, która łączy lotnisko z centrum Wiednia. Nowe magazyny i budynki biurowe nie tylko będą spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa (TAPA A), ale będą także zgodne z najbardziej rygorystycznymi wymaganiami w zakresie ochrony środowiska. Zrównoważony projekt i wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych maja na celu też redukcję do zera wszystkich emisji DHL związanych z logistyką do roku 2050. Oprócz alternatywnych źródeł napędu i zielonych rozwiązań transportowych, zrównoważone metody budowy i modernizacja lokalizacji Grupy Deutsche Post DHL odegrają kluczową rolę w realizacji tego celu.

- Przeniesienie wiodącej, światowej spółki logistycznej DHL w rejon lotniska w Wiedniu jest kolejnym ważnym krokiem na drodze dynamicznego rozwoju Airport City. Pozwoli to nie tylko stworzyć nowe miejsca pracy, ale równocześnie uczyni rejon lotniska jeszcze bardziej atrakcyjnym. Widać to również na podstawie wysokiego poziomu zainteresowania ze strony krajowych i zagranicznych reklamodawców. Biorąc pod uwagę bliskość lotniska jako węzła komunikacyjnego, znakomitą infrastrukturę usługową i optymalne połączenie z infrastrukturą lotniska, rejon lotniska w Wiedniu oferuje doskonałe warunki do prowadzenia biznesu. Decyzja rządu o rozbudowie prowadzącej na wschód magistrali kolejowej stanowi kolejny ważny  atut - powiedział dr Günther Ofner, członek zarządu Flughafen Wien AG.

(red./źr. DHL)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.