Dodaj ogłoszenie o pracy


Pekaes uruchomił codzienne połączenia drobnicowe z Austrią

Austria to kolejny rynek − po Węgrzech, Rumunii i krajach bałkańskich − na którym Pekaes uruchomił codzienną linię drobnicową. Było to możliwe dzięki rozszerzeniu współpracy z firmą partnerską - G. Englmayer Spedition GmbH.

Do tej pory Pekaes realizował 3 połączenia drobnicowe z Polski do Austrii i dwa z Austrii do Polski. Obecnie, wspólnie z firmą Englmayer, spółka rozwinęła serwis drobnicowy w obu kierunkach jako codzienny. - Dzięki aliansowi biznesowemu z firmą Englmayer, zyskują przede wszystkim nasi Klienci, którym oferujemy wysoką jakość serwisu na tak ważnym dla nas rynku. Oprócz codziennych połączeń i dystrybucji na terenie Austrii w systemie 24/48, Klienci mają dostęp do informacji o przesyłkach znajdujących się na tym obszarze drogą online – mówi Marek Tkaczyk, dyrektor sieci międzynarodowej Pekaes.

Operator w ramach usług dystrybucji międzynarodowych przesyłek drobnicowych oferuje dostawy towaru na terenie Europy dzięki ścisłej współpracy z 16 sprawdzonymi partnerami w 32 krajach. Atutem nowego partnera Pekaes jest nie tylko ogromne doświadczenie na rynku austriackim, jak i w całej Europie Południowo-Wschodniej, ale przede wszystkim własna sieć dystrybucji. Firma Englmayer Spedition GmbH posiada 19 własnych oddziałów (w tym 5 w Austrii) i zatrudnia ponad 500 osób. Na rynku firma działa od 1858 roku i dysponuje około 76 tys. m2 powierzchni magazynowej. Jej obrót roczny wynosi ponad 120 mln EUR.

(źr. Pekaes)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.