Dodaj ogłoszenie o pracy


GLS otworzył największą swoją sortownię w Polsce

Firma kurierska GLS Poland uruchomiła swoje największe centrum dystrybucji przesyłek. Nowy obiekt znajduje się w Wypędach pod Warszawą. Obsłuży średnio 80 tys. paczek dziennie, a docelowo znajdzie w nim zatrudnienie około 150 osób. Obiekt wybudowała firma Panattoni Europe. T największa polska sortowania GLS w Polsce.

- Obsługujemy coraz więcej paczek, dlatego kolejny oddział stanowi strategiczne uzupełnienie naszej sieci – mówi Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland. – Jego otwarcie ma miejsce w symbolicznym momencie. Już w maju będziemy obchodzili 20-lecie naszej działalności w Polsce. Jestem przekonany, że za sprawą nowej inwestycji, napiszemy wiele kolejnych historii, które połączą nas z klientami i odbiorcami w kraju, jak i na całym świecie – dodaje.

Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 7,6 tys. mkw. Jego największa część to hala załadunkowa. Liczy 6,6 tys. mkw. i dysponuje 160 bramami kurierskimi (w tym 40 dwufunkcyjnymi na potrzeby sortowni) oraz 16 bramami rozładunkowymi, wyposażonymi w infrastrukturę do szybkiego sortowania. Pozostałą część obiektu zajmuje powierzchnia biurowa. Na terenie inwestycji znajduje się również 20 tys. mkw. placów manewrowych, dróg i parkingów. - Inwestycja o tak dużych parametrach i tak zaawansowana technologicznie, jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów – podkreśla Tomasz Kroll. - Lokalizacja podwarszawskich Wypędów jest bardzo korzystna. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się węzeł Puchały przy drodze ekspresowej S8, a w odległości 3 km autostradowa obwodnica A2. To daje możliwość szybkiego dostępu do centrum miasta, wyjazdu na północną czy wschodnią część regionu, a następnie w kierunku całego kraju – dodaje.
Inwestor użył 1267 m sześc. betonu na posadzkę i zewnętrzne nawierzchnie, a także 346 m sześc. na fundamenty. Stalowa konstrukcja hali waży aż 270 tys. kg. Do podbudów potrzeba było 18,7 tys. m sześc. piasku i kruszywa, a do ocieplenia dachu 834 m sześc. wełny. Dodatkowo użyto 4,5 tys. mkw. płyt warstwowych ściennych i 18 tys. m sześc. Kostki betonowej. Prace poprzedziło wywiezienie 24,5 tys. m sześc. ziemi.
Jest to obiekt typu BTO (build-to-own) i BTS (build-to-suit) - został wykonany na własność, zgodnie z wymaganiami GLS Poland. Dzięki temu firma kurierska otrzymała dokładnie tyle przestrzeni, ile potrzebuje oraz tak zaaranżowaną, by móc ją jak najefektywniej wykorzystać. Zgodnie z założeniami firmowej inicjatywy GLS Poland ThinkGreen, oddział został wyposażony w nowoczesne rozwiązania ekologiczne. Na dachu zainstalowano panele słoneczne, które ogrzeją wodę w pomieszczeniach socjalnych. Niestandardowym rozwiązaniem jest aranżacja przestrzeni biurowej, gdzie GLS Poland zadecydował o pozostawieniu surowych słupów żelbetowych oraz zamówił prefabrykowane panele betonowe do wykończenia ścian kilku pomieszczeń. Deweloper zainstalował również żaluzje zewnętrzne, które są zintegrowane z centralą pogodową i reagują na złe warunki pogodowe. W centrum na stałe znajduje się motocykl Tomasza Golloba. Ikona sportu jeździła nim w swoim mistrzowskim sezonie 2010. To właśnie wtedy Polak – jako jeden z nielicznych żużlowców - wygrał cztery turnieje w roku. Dokonał tego w Pradze, Terenzano, Toruniu i Vojens. Kupując go firma kurierska wsparła rehabilitację utytułowanego zawodnika. Warto przypomnieć, że już drugi sezon, GLS Poland jest Sponsorem Generalnym Żużlowej Reprezentacji Polski.
Budowa obiektu trwała 9 miesięcy.

GLS Poland w Wypędach k. Warszawy - centrum dystrybucji przesyłek kurierskich w liczbach: 20 tys. mkw. placów manewrowych, dróg i parkingów (możliwość ekspansji o kolejne 18 tys. mkw.), 7,6 tys. mkw. całkowitej powierzchni obiektu , 6,6 tys. mkw. powierzchni hali załadunkowej, 160 bram kurierskich (możliwość powiększenia do 235 bram kurierskich), 150 – docelowa liczba miejsc pracy, 16 bram rozładunkowych, 33 filia GLS w Polsce .
20 lat GLS Poland:
Ponad 11 tys. klientów w Polsce
1,7 tys. nowoczesnych samochodów
Około 1,5 tys. punktów nadawania i odbioru przesyłek ParcelShop
187 km dziennie podczas jednej trasy kurierskiej
141 samochodów liniowych
33 filie w Polsce
18 partnerów w sieci europejskiej
10 lat inicjatywy środowiskowej ThinkGreen
2 sezony z Żużlową Reprezentacją Polski
2 sortownie regionalne
1 centralna sortownia

GLS Group w liczbach:
2,5 mld euro obrotu (rok fiskalny 2016/2017)
508 mln przesyłek
270 tys. klientów
26 tys. pojazdów
17 tys. pracowników
2,7 tys. pojazdów liniowych
1 tys. filii
70 centralnych sortowni
41 krajów Europy
7 stanów w USA

(źr. GLS Poland)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.