Dodaj ogłoszenie o pracy


Kraków Airport gotowy do otwarcia sezonu letniego

W nocy z soboty na niedzielę (24/25 marca) branża lotnicza rozpocznie sezon Lato 2018. Pasażerowie krakowskiego lotniska będą mogli skorzystać z oferty 102 połączeń, w tym z pięciu nowości. W letnim rozkładzie pozostaje szesnaście zainaugurowanych w sezonie Zima 2017/2018 połączeń oferowanych przez: Jet2.com, Ryanair i Ukraine International Airlines. Od lipca Dreamlinery LOT-u będą latały do Stanów Zjednoczonych (Chicago) dwa razy w tygodniu. Nowe kraje w letniej siatce połączeń bezpośrednio z Krakowa to: Węgry (Budapeszt), Ukraina (Kijów i Odessa), Bułgaria (Burgas) oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie (Dubaj).

Przewoźnicy lotniczy w Kraków Airport
W sezonie letnim połączenia do stolicy Małopolski oferuje 21 przewoźników: Aegean, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, easyJet, EL-AL, Eurowings, Finnair, Iberia, Jet2.com, KLM, Lufthansa, Norwegian, PLL LOT, Ryanair, SWISS International Air Lines, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS, Vueling, także nowe linie lotnicze w sezonie letnim: flydubai, Ukraine International Airlines oraz YanAir.

Nowości w sezonie letnim
Inauguracją w sezonie Lato 2018 otworzy poniedziałkowy (26 marca) lot Norwegian do Helsinek w Finlandii. Dzień później Ryanair poleci po raz pierwszy do Burgas w Bułgarii. Już od 8 kwietnia, pasażerowie będą mogli korzystać z połączenia flydubai do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Dubaju. Na podstawie porozumienia (codeshare) flydubai z liniami lotniczymi Emirates pasażerowie krakowskiego lotniska mogą skorzystać z oferty lotów np. do Australii – Adelaide, Brisbane, Melbourne, Perth; Nowej Zelandii – Auckland czy do Zanzibaru. Począwszy od 28 kwietnia do oferty Kraków Airport powróci połączenie z Węgrami. Oferta LOT-u pozwoli  na dotarcie do Budapesztu i przesiadki tam na rejsy dalekodystansowe LOT-u do Stanów Zjednoczonych (Nowy Jork i Chicago).  Trzy tygodnie później (22 maja) zostanie uruchomiona trasa Kraków – Odessa. Loty będą obsługiwane przez ukraińskiego przewoźnika YanAir. Połączenie do znanego kurortu położonego nad Morzem Czarnym jest drugim z Kraków Airport na Ukrainę. W sezonie letnim pozostaną również codzienne loty do Kijowa oferowane przez Ukraine International Airlines.

Powracają niektóre połączenia sezonowe
Sezon letni to także powrót połączeń sezonowych: Eurowings – Stuttgart, Iberia Express – Madryt, Vueling – Barcelona, Aegean – Ateny, Ryanair – Chania, Lourdes, Lamezia, Pafos, Pescara, Majorka. LOT zwiększy do dwóch w tygodniu częstotliwość lotów do Stanów Zjednoczonych (Chicago).  Od 5 lipca połączenia do Chicago będą startować z Krakowa w poniedziałki i w piątki. Po zimowej przerwie do Kraków Airport powracają kierunki czarterowe do: Bułgarii (Burgas, Warna), Grecji (Chania i Heraklion na Krecie, Korfu, Rodos), Turcji (Antalya), Włoch (Palermo). Również pasażerowie korzystający z oferty regularnych połączeń z krakowskiego lotniska, będą mogli dolecieć do Bułgarii (tegoroczna nowość – Burgas), Portugalii (Porto, Lizbona), Hiszpanii (Alicante, Barcelona, Malaga, Majorka, Walencja, Wyspy Kanaryjskie - Teneryfa i Gran Canaria), Francji (Marsylia), Włoch (Cagliari, Lamezia, Neapol, Pescara, Trapani, Wenecja), Malty (Malta), Grecji (Ateny, Chania), Cypru (Pafos), Izreala (Tel Awiw), a z Marrakeszu można udać się do największego kurortu Maroka - Agadiru.

W sezonie Lato 2018, w sumie krakowskie lotnisko oferuje 102 połączenia z 85 portami lotniczymi w 27 krajach na 4 kontynentach. Nowe trasy, które już zostały zapowiedziane na kolejny sezon zimowy to Jet2.com do Leeds Bradford oraz Ryanair do Ammanu.

(red./źr. Kraków Airport)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.