Dodaj ogłoszenie o pracy


Ekol rozbuduje sieć dedykowanych połączeń kolejowych w Europie

Ekol ogłosił, że w strategii rozwoju stawia głównie na rozbudowę połączeń intermodalnych dających możliwość oferowania ekologicznych rozwiązań logistycznych.

Strategia Ekol Logistics zakłada rozbudowę dedykowanych połączeń kolejowych w Europie i zwiększenie pojemności promów morskich w swojej sieci. Firma rozpoczęła korzystanie z nowej jednostko ro-ro promu FADIQ o ładowności 280 kontenerów, która to może zostać zwiększona do 340 sztuk, ponieważ prom ma możliwość piętrowego załadunku kontenerów. FADIQ ma długość 210 metrów, ładowność 32 770 ton brutto i osiąga prędkość 21,3 węzłów. Cztery lata temu Ekol uruchomił połączenie obsługiwane przez prom -  AYSHE. Jest to najszybszy prom na świecie, który umożliwiła połączenie Sete i Izmiru w zaledwie 56 godzin. Prom ten wypływa z Sete w czwartki wieczorem i przybija do portu w Izmirze w niedzielę rano, a wraca do Sete we wtorek w nocy.

Ekol, założony w 1990 roku, obecny jest w 16 krajach i jest właścicielem dwóch portów (w Trieście, we Włoszech i w Yalova niedaleko Stambułu). Firma dysponuje w Europie ok. 1 mln m.kw. powierzchni magazynowej, posiada 6 własnych promów, 48 połączeń kolejowym tygodniowo oraz 5500 pojazdów ciężarowych. Międzynarodowy zespół liczy 7000 pracowników.

(red./źr. Ekol)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.