Dodaj ogłoszenie o pracy


Fracht FWO Polska uhonorowany za rozwój polsko - amerykańskiego partnerstwa gospodarczego

Fracht FWO Polska - firma specjalizująca się w obsłudze logistycznej przemysłu, a także w organizacji dostaw towarów pomiędzy Polską a USA, została uhonorowana Nagrodą Uznania przez Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku za zaangażowanie i znaczący wkład w polsko - amerykańskie partnerstwo gospodarcze.
Nagrodę wręczono w trakcie IV Polsko-Amerykańskiej Gali Biznesu, która odbyła się w Nowym Jorku 28 lutego 2018 roku. - Nagrodę przyjęliśmy z wielką radością, ale też i z pokorą. Od kilkunastu lat staramy się łączyć oba rynki, obsługując zarówno polskie jak i amerykańskie firmy. Na tak konkurencyjnym rynku, jakim są Stany Zjednoczone, takie wyróżnienie cieszy podwójnie, gdyż oznacza tylko jedno - potwierdzenie wysokiej jakości usług i profesjonalizmu – powiedział Andrzej Bułka, dyrektor generalny Fracht FWO Polska.

Stany Zjednoczone są na liście 10 najważniejszym partnerów handlowych Polski (obok Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Holandii, Francji, Czech, Szwecji, Hiszpanii i Rosji) i trzecim wśród państw spoza Unii Europejskiej (po Chinach i Rosji). Po pierwszej połowie 2017 roku USA znalazły się na 8. miejscu najważniejszych odbiorców polskich towarów za granicą z 2,8 proc. udziałem w polskim eksporcie. Podobnie jest w imporcie. Według danych GUS do najważniejszych towarów eksportowych naszego kraju zaliczono wyroby przemysłu elektromaszynowego w tym maszyny i urządzenia, pojazdy oraz przyrządy optyczne, medyczne, meble, artykuły rolno-spożywcze oraz wyroby ceramiczne. Z kolei z USA do Polski przywoziliśmy głównie wyroby przemysłu elektromaszynowego, pojazdy oraz wyroby przemysłu chemicznego, artykuły rolno-spożywcze i wyroby metalurgiczne. W okresie styczeń- sierpień 2017 roku polski eksport do Stanów Zjednoczonych odnotował imponujący wzrost na poziomie 28,3 proc.

Fracht FWO Polska obsługuje transporty wszystkich wyżej wymienionych grup towarowych w zakresie frachtu morskiego i lotniczego zarówno w imporcie jak i eksporcie, a także dostawy door – to – door na całym terenie USA. Operator realizuje dostawy do / z USA, wspierając od kilkunastu lat rozwój polskiego biznesu na amerykańskim rynku. Warto wspomnieć, że w tym roku Fracht FWO Polska był także jednym z partnerów Kongresu „60 milionów”, który organizuje Polonia amerykańska na Florydzie. Ideą kongresu jest integracja i łączenie kadry managerskiej oraz liderów biznesu, którzy są powiązani z Polską lub polskimi społecznościami na arenie międzynarodowej. Nazwa kongresu odpowiada ogólnej liczbie Polaków i osób polskiego pochodzenia na świecie.

(źr. Fracht FWO Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.