Dodaj ogłoszenie o pracy


Cyfrowe łańcuchy dostaw podczas XIV edycji Polskiego Kongresu Logistycznego!

Świat wkracza w okres zwany czwartą rewolucją przemysłową. Symbolem pierwszej była para, drugiej – elektryczność, trzeciej – automat. Czwarta rewolucja przemysłowa polega na cyfryzacji – od produkcji poprzez sprzedaż aż do zaangażowania końcowego klienta. W związku z tym zmieniają się już nie tylko modele biznesowe, lecz także całe łańcuchy dostaw i oferta produktowa. Firmy, które odnoszą największy sukces w cyfrowej gospodarce to te, które potrafią łączyć wiele źródeł wartości dla klientów, takich jak niski koszt, pozytywne doświadczenie i wygodna platforma dostarczenia produktów czy usług. Aby zmierzyć się ze złożonym zagadnieniem cyfryzacji oddajemy do Państwa dyspozycji unikalną platformę wymiany myśli i doświadczeń jaką stanowi Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2018.

W dniach 23 do 25 maja br. w Poznaniu spotkają się osobowości z praktyki gospodarczej i świata nauki, aby dyskutować o trendach i wyzwaniach oraz dzielić się wiedzą na temat nowych modeli biznesowych i koncepcji technologicznych obejmujące wszystkie etapy łańcucha dostaw.
CYFROWE ŁAŃCUCHY DOSTAW - hasło przewodnie XIV edycji Polskiego Kongresu Logistycznego
PKL Logistics jako jedno z najważniejszych wydarzeń logistycznych w Europie podejmuje kompleksowo najważniejsze zagadnienia m.in. z zakresu transportu, magazynowania, usług logistycznych, logistyki miejskiej oraz rozwiązań IT. Wystawa „Rynek Logistyczny” to jedyne w Polsce miejsce, gdzie uczestnicy mają możliwość poznania pełnej oferty dostawców usług informatycznych i urządzeń ADC, operatorów logistycznych, deweloperów powierzchni magazynowych, doradców, instytucji edukacyjnych i prasy branżowej.

W zaplanowanym na 3 dni programie znajdziemy m.in.:
23 maja (środa)
Sesja Plenarna
Wystąpienie Prezydenta Europejskiego Towarzystwa Logistycznego
• Paolo Bisogni, European Logistics Association
Logistyka w Polsce – raport 2017
• Grzegorz Szyszka, Instytut Logistyki i Magazynowania
Supply Chain Digitization in the Automotive Industry. An Empirical Analysis with Evidence from selected global market
• Hans-Christian Pfohl, TU Darmstadt, European Logistics Association

Debata "Jak cyber-zagrożenia mogą spowolnić proces cyfryzacji łańcuchów dostaw?"
• Moderator: Artur Olejniczak, Instytut Logistyki i Magazynowania
Do debaty zostali zaproszeni przedstawiciele handlu, produkcji, usług i nauki
Sesje tematyczne
Logistyka dla handlu omnikanałowego
Nowy wymiar usług logistycznych w łańcuchach dostaw
IoT w logistyce

24 maja (czwartek)
Sesje tematyczne: Transport – nowe trendy i wyzwania organizacyjne,
Nowa rola magazynu w cyfrowych łańcuchach dostaw
Współpraca i integracja w łańcuchach dostaw
Transport – innowacje i rozwiązania technologiczne
Magazyn 4.0 – nowoczesne centra magazynowe
IT w zarządzaniu łańcuchem dostaw
Warsztaty tematyczne w firmach (w tym przerwa 30’)

Kongresową nowością będą warsztaty wraz z wizytami studyjnymi. III dnia Kongresu tj. 25 maja będzie można odwiedzić oraz zdobyć cenną wiedzę w następujących firmach:
Warsztat 1: Industry 4.0 – szanse i zagrożenia, Volkswagen, Września
Warsztat 2: Zarządzanie giga-danymi w łańcuchach dostaw z wykorzystaniem chmury obliczeniowej, Beyond.pl, Poznań
Warsztat 3: Jak wybrać optymalny model organizacji logistyki?, Dachser, Koninko k/Poznania
Warsztat 4: Logistyka w handlu omnikanałowym, Amazon, Sady k/Poznania

Zachęcamy do udziału. Szczegółowe informacje www.logistics.pl 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.