Dodaj ogłoszenie o pracy


Brukselski port lotniczy zainwestuje 100 mln euro w rozwój obsługi cargo

Brussels Airport  Company zamierza zainwestować 100 milionów euro w nowe obiekty logistyczne w ciągu najbliższych trzech lat. Dzięki temu wzmocni swoja pozycję w obsłudze cargo.

Inwestycja wynika ze strategii i wizji rozwoju logistycznego Belgii do roku 2040. Lotnisko w Brukseli ma ambicje stać się w przyszłości kluczowym centrum transportu lotniczego w zakresie obsługi łańcuchów logistycznych w Europie. Wśród nowych obiektów, które powstaną na brukselskim lotnisku będzie budynek o powierzchni 50 tys. m2, który zajmie Kuehne + Nagel oraz firmy handlingowe, zajmujące się obsługą naziemną. Nowa infrastruktura ma być gotowa też do obsługi  produktów wrażliwych na temperaturę (takich jak farmaceutyki).  Ponadto port lotniczy w Brukseli przebuduje też istniejące budynki na terminalu cargo, które mają bezpośredni dostęp do płyty lotniska. Powstanie nowoczesny obiekt, z energooszczędną powierzchnię magazynową i biurową o łącznej powierzchni 30 tys. m2. Zapewni on również bezpieczną obsługę cennych towarów. Oprócz tego będzie wydzielona strefa kontrolna i do obsługi transportu żywych zwierząt.

(red.)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.