Dodaj ogłoszenie o pracy


Freightex zmienił nazwę na Coyote Logistics

Firma Freightex, przejęta niedawno przez UPS, realizująca w Europie usługi transportu całopojazdowego i drobnicowego towarów, a także transportu specjalistycznego i chłodniczego, zmieniła nazwę na Coyote Logistics.

Freightex powstał w 2001 r. w Dover, a w styczniu 2017 r. został przejęty przez UPS. Dwa lata wcześniej UPS przejął Coyote Logistics (w sierpniu 2015). Coyote świadczy usługi całopojazdowe oraz drobnicowe, intermodalne, usługi celne w zakresie transportu lotniczego i oceanicznego oraz usługi zarządzania transportem. Dzięki fuzji z UPS, firma mogła poszerzyć swoje zasoby o transport lotniczy i oceaniczny, usługi celne i inne. Dzięki tym fuzjom, UPS wszedł na rynek europejski z nowymi usługami. Z kolei połączenie Freightex z Coyote Logistics, zwiększyło flotę pojazdów o ponad pół miliona przewoźników drogowych, co dla Coyote oznacza duże możliwości rozwoju dotychczasowej bazy firm transportowych.
Freightex jest członkiem organizacji BIFA (British International Freight Association) i CILT (Chartered Institute of Logistics).

(red.)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.