Dodaj ogłoszenie o pracy


Koleje Mazowieckie w akcji „Koleją do Klutury”

Do tegorocznej odsłony akcji „Koleją do Kultury” przyłączyły się 32 placówki kulturalne - z Mazowsza, Lubelszczyzny, Pomorza i Krakowa. Do 31 grudnia 2018 r. pasażerowie Kolei Mazowieckich znów mogą korzystać z atrakcyjnych zniżek na spektakle, wystawy i inne wydarzenia kulturalne - wystarczy, że okażą bilet na dowolny pociąg KM. To już druga odsłona akcji „Koleją do Kultury”, która łączy kolej i kulturę, nie tylko na Mazowszu. Główną ideą, jaka przyświeca akcji, jest promocja instytucji kulturalnych oraz zwrócenie uwagi podróżnych Kolei Mazowieckich na szeroki wachlarz proponowanych przez nie wydarzeń, które już po raz drugi przyłączyły się do akcji. Jest to również wartość dodana dla naszych podróżnych, bo razem budujemy Mazowsze.


- Oferta kulturalna regionu jest różnorodna i z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie - zwłaszcza, że nadchodząca wiosna niewątpliwie sprzyja podróżom bardziej niż sezon zimowy. Zasady są proste - wystarczy okazać dowolny bilet na pociąg KM w placówce, która jest partnerem akcji. W ten prosty sposób można poznać historię, tradycję i przyrodę Mazowsza, obejrzeć spektakl, wystawę, pójść na koncert czy wziąć udział w wydarzeniu kulturalnym - i to z atrakcyjną zniżką – powiedział Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich. Z takiej zniżki może skorzystać każdy, kto kupi bilet na pociąg KM – zarówno w kasie biletowej, jak również u kierownika pociągu. Bilet może być kartonikowy, zakodowany na Karcie Mazowieckiej lub zakupiony za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie zakupu biletu. Należy pamiętać, że ze zniżkowego biletu do instytucji kultury można skorzystać w ciągu 30 dni po upływie terminu ważności biletu na pociąg. Podstawą do skorzystania ze zniżek jest każdy rodzaj biletu – jednorazowy, okresowy czy też zakupiony w ofercie specjalnej. Akcja dotyczy także biletów na pociąg „Słoneczny”.

Każdy z 32 partnerów akcji przygotował atrakcyjne rabaty. Listę partnerów akcji oraz szczegóły oferowanych zniżek można znaleźć na stronie internetowej spółki KM oraz na stronie poświęconej akcji: www.dokultury.mazowieckie.com.pl
(źr. Koleje Mazowieckie)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.