Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa OT Logistics otworzyła kolejną spółkę – tym razem w Serbii

Grupa OT Logistics utworzyła nową spółkę - OTL Forwarding, która ma świadczyć usługi spedycyjne i transportowe w Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze oraz w Macedonii. Utworzenie spółki ma na celu zwiększenie obecności Grupy na tych rynkach i może przyczynić się do zwiększenia przeładunków w kontrolowanym przez OT Logistics porcie w chorwackiej Rijece.

OTL Forwarding ma swoją siedzibą w Belgradzie (Serbia) i będzie oferować m. in usługi spedycji krajowej i międzynarodowej (spedycja rzeczna, kolejowa, lądowa, lotnicza), usługi przeładunkowe, transport towarów ponadgabarytowych, usługi typu Project Cargo, przewóz towarów w temperaturach kontrolowanych oraz obsługę celną. Nowa spółka będzie również korzystała z usług lokalnych portów morskich, w tym Rijeki w Chorwacji oraz Ploče na południu tego kraju.
- Obecność Grupy na Zachodnich Bałkanach oraz w Słowenii ułatwi nam pozyskiwanie klientów, szczególnie w zakresie transportu drogowego i kolejowego, a także bieżący kontakt z nimi. Liczymy również, że intensyfikacja kontaktów biznesowych na lokalnych rynkach wpłynie pozytywnie na wolumen przeładunków towarów w porcie w Rijece. Utworzenie nowej Spółki w Serbii to również element budowania przez Grupę Kapitałową OT Logistics korytarza transportowego Północ-Południe na terenach położonych między Morzami Bałtyckim, Adriatyckim i Czarnym i intensyfikacji wymiany towarowej pomiędzy krajami Europy Środkowej – powiedział Zbigniew Nowik, prezes zarządu OT Logistics.

(źr. OT Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.