Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL Express po raz czwarty z tytułem Top Employer Global

Instytut Top Employers przyznał DHL Express prestiżową pozycję Top Employer Global po certyfikacji jej praktyk HR aż w 50 krajach. DHL Express jest jedną z 13 organizacji na świecie, które otrzymały tytuł Top Employer Global, i jedyną firmą uzyskującą czwarty rok z rzędu certyfikację na wszystkich kontynentach.

- Nieustannie poszukujemy nowych sposobów na zwiększenie zaangażowania i motywacji naszych pracowników, zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej. Przykładem jest konkurs DHL’s Got Heart, nagradzający pracowników poświęcających swój prywatny czas działalności charytatywnej, który pozwolił w tym roku wyróżnić osoby wykazujące się ogromnym zaangażowaniem zarówno w pracy, jak i w społecznościach, w których działamy - powiedział Ken Allen, CEO DHL Express.
DHL Express zatrudnia około 100 tys. międzynarodowych specjalistów w ponad 220 krajach i terytoriach na całym świecie. Mając pracowników na całym świecie, HR odgrywa szczególną rolę w tworzeniu atrakcyjnych warunków pracy, aby przyciągać i zatrzymywać utalentowanych ludzi.

Certyfikacja Top Employer to potwierdzenie uznania osiągnięć organizacji, które zapewniają najwyższe standardy w zakresie warunków pracy. Pierwszym krokiem w procesie certyfikacji jest udział w Badaniu Najlepszych Praktyk HR (HR Best Practices Survey): wyczerpującej analizie środowiska Zasobów Ludzkich organizacji. Po ukończeniu badania, Instytut Top Employers określa, które organizacje osiągnęły wymagane standardy, aby uzyskać certyfikację Top Employers. Następnie weryfikuje swoje ustalenia, w tym poprzez audyt prowadzony przez stronę trzecią, zanim potwierdzi certyfikację. Certyfikacje regionalne i globalne oferują dodatkowe uznanie dla pracodawców skoncentrowanych na poprawie warunków pracy w ramach całej organizacji i świata.

(źr. DHL Express)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.